پاسخ سردار نقدی به احتمال جنگ نظامی ایران و آمریکا/ نقدی: اگر فناوری فضای مجازی را نداریم، واقعا بی‌عرضه‌ایم

سیاسی/ دفاعی 5f7c45da9928c_2020-10-06_13-54 معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه ایجاد نگاه امنیتی به پیام‌رسان‌های داخلی بازی روانی دشمن است، گفت: اینکه فضای مجازی ما توسط بیگانه اداره می‌شود برای ما شرم‌آور است.

سردار محمدرضا نقدی در برنامه «بدون توقف» که ۱۴ مهرماه از شبکه سه سیما پخش شد با اشاره به اینکه ایجاد نگاه امنیتی به پیام‌رسان‌های داخلی بازی روانی دشمن است، اظهار کرد: اینکه فضای مجازی ما توسط بیگانه اداره می‌شود برای ما شرم‌آور است، اگر بگوئیم فن‌آوری‌اش را نداریم واقعا بی‌عرضه‌ایم که نتوانستم با این همه دانشگاه و اساتید برجسته اطلاعات و فن‌آوری و مخابرات راهی پیدا کنیم.

سردار نقدی با اشاره به وضعیت فضای مجازی در کشور، گفت: امروز بیگانگان تصمیم می‌گیرند که عکس حاج قاسم نباشد، اسم فلانی نباشد، سایت فلانی نباشد، فلان کانال بسته شود، یعنی همه هزینه‌ها را ما کردیم هزاران هزار ثروت ما خرج شد و مدیریت دست آن‌هاست، این از برده‌داری شرم‌آورتر است، چرا باید مدیریت در دست خارجی باشد، اگر بهانه فن‌آوری را بیاوریم قابل قبول نیست، ما الان ماهواره به فضا می‌فرستیم، زیردریایی، موشک و جنگنده ساختیم فن‌آوری به کار رفته در هر کدام از اینها هزاران برابر فن‌آوری است که در فضای مجازی به کار رفته، پس چرا باید اختیار ما در دست آنها باشد که آنها مدیریت کنند.

وی ادامه داد: وقتی مدیریت دست بیگانه است با ما بازی می‌کند، با ربات دو هزار آدم را تبدیل می‌کند به سه میلیون نفر و هشتگ‌شان پربیننده می‌شود، عدد مراجعات به بزرگترین هنرمندان، فیلسوفان، دانشمندان ایرانی در کف است و مراجعات به یک آدم لات لاابالی آنقدر بیننده دارد، این آمارسازی‌ها، برجسته کردن‌های مزخرفات را با مدیریت اعمال می‌کنند و ما خودمان تصمیم گرفتیم که مدیریت را دست آنها بدهیم در حالیکه مدیریت و توانمندی‌اش هست ما مشکل مدیریت نداریم، اگر بگوئیم فن‌آوری‌اش را نداریم واقعا بی‌عرضه‌ایم که نتوانستم با این همه دانشگاه و اساتید برجسته اطلاعات و فن‌آوری و مخابرات راهی پیدا کنیم، همه چیز ساختیم غیر از این، شما جوانان فکر می‌کنید اگر قرار است راه شهدا یا پیروان خط امام را بروید حتما باید سفارتخانه‌ای را بگیرید خوب اینها را حل کنید.

معاون هماهنگ کننده سپاه در پاسخ به این مطلب که «پیام‌رسان‌های داخلی به دلیل نگاه‌های امنیتی که به آنها وجود دارد با وجود حمایت دولت از طرف مردم مورد استقبال قرار نگرفتند» یادآور شد: از طرف دولت چه حمایتی شد، چقدر منابع تخصیص داده شد، در مقابل هزینه‌هایی که در دنیا برای پیام‌رسان‌های‌شان کردند اصلا حمایتی نشده. از طرف دیگر همه بدانند در دنیای دیجیتال هیچ چیز غیرشنود شده‌ای وجود ندارد، همه چیز قابل شنود است، اگر کسی بخواهد شنود کند تمام پیام‌رسان‌ها به او راه می‌دهند، باندهای فاسد چطور شناسایی می‌شوند، ما هم پلیس فتا داریم، راه‌هایی دارند که بلدند چه کار کنند، لذا موضوعاتی که در خصوص پیام‌رسان‌های ما می‌گویند بازی روانی دشمن است. در گام دوم حیاتی‌ترین و اصلی‌ترین وظیفه شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن است، شما نگاه کنید اگر سپاه به عرصه اقتصادی ورود کرده جزء افتخارات این کشور است و همه ملت ما باید به زحماتی که کشیده شده بنازند اما این همه شبهه‌افکنی کردند.

نیروی قدس همزاد سپاه است و در همان لحظه‌ای که سپاه متولد شده به اسم واحد نهضت‌های آزادی‌بخش سپاه در اولین شورای عالی سپاه شکل گرفت، که یک آدم نفوذی آمد مسؤلیتش را برعهده گرفت، همان کسی که همین جنجال‌ها و مستندها را برایش درست کردند

سردار نقدی با اشاره به اینکه با همین ترفندهای روانی یک دروغ را چنان حقیقت جلوه دادند که ما فکر می‌کنیم که اصلا باید اینطور باشد، اظهار کرد: دفاع مقدس ما برجسته‌ترین افتخار است، حاضرم در این زمینه با هر کسی مناظره کنم، درخشان‌ترین عرصه تاریخ ملت ایران در تمام هفت‌هزار سال تمدن خودش دفاع مقدس است و یکی از برجسته‌ترین نقاط تاریخ بشریت است ولی الان چقدر با شبهه و فضاسازی آن را بد جلوه می‌دهند، کارخانه شبهه‌سازی قبلا دستی و سنتی بود، سالی یکی، دو شبهه درست می‌کردند الان صنعتی‌سازی شده و تولید انبوه کرده و هر دقیقه فضایی درست می‌کنند که فکر می‌کنیم شبهه اصلی اینهاست و باید این را بپرسیم، به هیچ وجه قصد تخطئه صداوسیما را ندارم شما باید این کار را بکنید و این سؤالات باید پاسخ داده شود، ولی این رسانه‌ها چنان فضایی دروغینی درست کردند که رئیس‌جمهور آمریکا آمده از یک آدم چاقوکشی که یک آدم بی‌گناهی را کشته اظهارنظر می‌کند و این موضع ترند می‌شود، هشتگ درست می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه همچنین اظهار کرد: در حالیکه این آدم خودش اعتراف کرده، دادگاه رفته، نوارهایش هم هست، یک جوری فضاسازی می‌کنند که حالا باید جواب دهیم. فضای مجازی به راحتی جای حق و باطل را عوض کرده و همه را به دنبال خود می‌کشد، من ادعا دارم که این فضای مجازی باید توسط ایرانی اداره شود و شرمنده‌ام از اینکه فضای مجازی ما توسط بیگانه اداره می‌شود و این برای همه ما از مردم و مسؤلان شرم‌آور است باید آن را اصلاح کنند، چقدر از آمارهای طلاق به خاطر افسارگسیختگی و بی‌بندوباری فضای مجازی است، چقدر از آلودگی‌های مواد مخدر، فجایع اخلاقی، انسانی و عاطفی در آنجا شکل می‌گیرد، یک فضای پر از پلیدی و تفرقه‌افکنی و فساد که به اسم اینکه می‌خواهیم آزاد باشیم در آن برنامه‌های تروریستی و چاقوکشی شکل گرفته است.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که «سپاه قدس با چه اهدافی شکل گرفته» یادآور شد: نیروی قدس همزاد سپاه است و در همان لحظه‌ای که سپاه متولد شده به اسم واحد نهضت‌های آزادی‌بخش سپاه در اولین شورای عالی سپاه شکل گرفت، که یک آدم نفوذی آمد مسؤلیتش را برعهده گرفت، همان کسی که همین جنجال‌ها و مستندها را برایش درست کردند آدمی که یکی از علما را کشته بود و مرحوم آقای منتظری از او دفاع می‌کرد و آخر هم محاکمه و اعدام شده و کار به دست اهلش سپرده شد، بعدها این کار توسعه پیدا کرد و با مطرح شدن میدان‌های نیاز بیشتر به یک نیرو تبدیل شد همانطور که در قانون اساسی ما آمده که وظیفه داریم از مظلومان عالم دفاع کنیم و حد و مرز آن هم بحث درخواست آنها و مسائل امنیت ملی ماست تا آنجا که ام‌القرای اسلام در خطر واقع نشود. چیز پنهانی در این خصوص نبوده، دیپلماسی جنبه‌های مختلف دارد، ما یک دیپلماسی فرهنگی برای سازمان فرهنگ و ارتباطات داریم، یک دیپلماسی در عرصه سیاست داریم که وزارت خارجه متولی آن بوده و طبعا بر همه عرصه‌های دیپلماسی اشراف دارد.

سردار نقدی در پاسخ به این سؤال که «آیا عملکرد سپاه قدس در موازی‌کاری با وزات خارجه نیست»، بیان کرد: ممکن است در هر نهادی حتی در خود وزارت خارجه دو تا معاون سر یک موضوع با هم اختلاف‌نظر و یا تداخل کار داشته باشند، داخل خود سپاه هم هست، این طبیعت کار است، اما اینکه اصالتا تداخل داشته باشند نه، اولا در اغلب موارد تصمیمات در وزارت خارجه یا در شورای عالی امنیت ملی گرفته می‌شود، اگر هم جایی مسئله اختلاف‌انگیزی وجود داشته باشد، رئیس‌جمهور و شورای عالی امنیت ملی تصمیم می‌گیرد، بعد هم یک مسائلی را بزرگ می‌کنند. آقای بشار اسد مقامی است که تحت تعقیب امپریالیسم جهانی است و هر لحظه می‌خواهند او را بزنند، در یک شرایط امنیتی ویژه‌ای شاید بی‌خبر از معاونین خودش با رعایت تدابیر امنیتی سفرهایی انجام می‌دهد، اینکه به سفر ایشان به ایران جنبه اختلاف سیاسی دهیم درست نیست. وزیر ما هم بعد از اینکه در این خصوص توجیه شد استعفای خود را پس گرفت.

معاون هماهنگ کننده سپاه در ادامه عنوان کرد: دشمن سعی دارد افتخارات ما را تبدیل به موضوعات شرم‌آور کند و مسائل زشت را تبدیل به افتخارات، حواس‌مان را جمع کنیم انقلابی که به دست ما رسیده در تاریخ نظیر ندارد، این انقلاب امانت است، در کارهای ما عیب و ایراد زیاد است حواس‌مان جمع باشد که این عیب و ایرادات را آنقدر بزرگ نکنیم که مأیوس شویم. راهی که رفتیم راه پیروزی است انقلاب تنها و غریبی که نه علم و فن‌آوری، نه اقتصادی، نه نفوذ سیاسی، نه امکانات و زیرساخت داشت امروز در همه شئون رشد کرده، بزرگترین قدرت سیاسی منطقه، جزء بزرگترین قدرت‌های نظامی و امنیتی دنیا و پر نفوذترین‌ترین کشور دنیا هستیم.

وی در پایان در پاسخ به این سؤال که «به نظر شما جنگی بین ایران و آمریکا در می‌گیرد» گفت: امروز آمریکا زورش به هیچ‌کس نمی‌رسد آنقدر در داخل خودش درگیر است که اگر بخواهد حرکتی کند اولین تهدید خودش است، اصلا انسجام درونی ندارد، شکاف طبقاتی عمیق، اقتصاد و سیاست خارجی ورشکسته، قدرت نظانی تلف شده، در تمام منحنی‌ها و مؤلفه‌های قدرت همه جا افول کرده، در حالیکه جمهوری اسلامی در تمام شئون رشد داشته است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

وضعیت کرونا در کشور، هیچ وقت به این وحشتناکی نبوده/ مجلس باید تعطیل باشد

س مهر 15 , 1399
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وضعیت اپیدمی کرونا در ایران هیچ وقت به این وحشتناکی نبوده، هر گونه تجمعی باید لغو شد، لغو جلسه سران قوا تصمیم درستی بود و مجلس و بقیه ادارات هم باید یا تعطیل یا بسیار خلوت شوند. عضو ستاد ملی مقابله با کرونا […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000