بارش شدید باران در ۱۱ استان کشور/کاهش ۸ درجه‌ای دما در برخی مناطق

5f7c10af5f5bd_2020-10-06_10-07

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ باران در کشور خبر داد و گفت: امروز (۱۵ مهر) شدت بارش‌ها در ۱۱ استان کشور است و دمای هوا نیز در برخی مناطق به‌تدریج کاهش خواهد یافت.

صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی دو روز آینده در شمال غرب، بخش‌هایی از غرب، سواحل دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد همچنین در بخش‌هایی از مرکز، شرق، ارتفاعات زاگرس جنوبی و مرکزی و ارتفاعات کرمان نیز بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

وی ضمن اشاره به اینکه طی این مدت در مناطق مستعد احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد، اظهارکرد: شدت بارش امروز (۱۵ مهر) در بخش‌های مرکزی آذربایجان غربی، نیمه شمالی آذربایجان شرقی، نیمه شمالی اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز در شمال استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران است.

ضیاییان با بیان اینکه طی روز پنجشنبه (۱۷ مهر) بارش در سواحل دریای خزر، شمال شرق و دامنه‌ها و ارتفاعات البرز ادامه دارد، گفت: در شمال غرب و بخش‌هایی از غرب کشور نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد. طی روز جمعه (۱۸ مهر) نیز برای دامنه‌های البرز مرکزی، سواحل دریای خزر و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه طی این مدت در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال غرب بارش برف خواهیم داشت، اظهار کرد: امروز (۱۵ مهر) برای استان‌های واقع در شمال غرب و طی دو روز آینده برای سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز و از امروز تا اوایل هفته آینده برای شمال شرق کشور کاهش دما حدود ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد رخ می‌دهد.

به گفته ضیاییان امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ مهر) دریای خزر مواج است و از بعد ازظهر روز پنجشنبه و طی روز جمعه (۱۷ و ۱۸ مهر) بخش‌های مرکزی خلیج فارس و به‌تدریج شرق آن مواج خواهد شد.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۶ مهر) نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری و گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۱۷ مهر) نیز نیمه ابری در بعد ازظهر ابری همراه با رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

پارلمان آلمان ماسک را اجباری کرد

س مهر 15 , 1399
کرونا بیش از پیش در آلمان گسترش می‌یابد. مراجع پزشکی هشدار می‌دهند که ویروس از هوا نیز قابل ‌انتقال است و در حال حاضر در سراسر جهان رو به گسترش است؛ شدیدترین ابتلا به کرونا از ایالات متحده، برزیل و هند گزارش می‌شود. به دستور ولفگانگ شویبله، رئیس پارلمان آلمان، […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000