شمار مبتلایان بیش از ۳۵ میلیون نفر

5f79754797589_5f7975479758c

شمار مبتلایان به کروناویروس در جهان به ۳۵ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۶۹۹ نفر رسیده و تاکنون مرگ یک میلیون و ۳۸ هزار و ۲۷ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.

بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین ۲۶ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۴۱۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا با بیش از ۷.۶ میلیون مبتلا و همچنین بیش از ۲۱۴ هزار قربانی تاکنون، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان، هم‌اکنون پس از آمریکا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را در جهان دارند و در حال حاضر شمار مبتلایان در هند از ۶.۵ میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب چهار کشور اول دنیا از نظر بیشترین تعداد قربانیان کووید-۱۹ هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا هفت میلیون و ۶۰۰ هزار و ۸۴۶ مبتلا، ۲۱۴ هزار و ۲۷۷ قربانی

۲. هند شش میلیون و ۵۴۹ هزار و ۳۷۳ مبتلا، ۱۰۱ هزار و ۸۱۲ قربانی

۳. برزیل چهار میلیون و ۹۰۶ هزار و ۸۳۳ مبتلا، ۱۴۶ هزار و ۱۱ قربانی

۴. روسیه یک میلیون و ۲۰۴ هزار و ۵۰۲ مبتلا، ۲۱ هزار و ۲۵۱ قربانی

۵. کلمبیا ۸۴۸ هزار و ۱۴۷ مبتلا، ۲۶ هزار و ۵۵۶ قربانی

۶. پرو ۸۲۴ هزار و ۹۸۵ مبتلا، ۳۲ هزار و ۶۶۵ قربانی

۷. اسپانیا ۸۱۰ هزار و ۸۰۷ مبتلا، ۳۲ هزار و ۸۶ قربانی

۸. آرژانتین ۷۹۰ هزار و ۸۱۸ مبتلا، ۲۰ هزار و ۷۹۵ قربانی

۹. مکزیک ۷۵۷ هزار و ۹۵۳ مبتلا، ۷۸ هزار و ۸۸۰ قربانی

۱۰. آفریقای جنوبی ۶۷۹ هزار و ۷۱۶ مبتلا، ۱۶ هزار و ۹۳۸ قربانی

پس از آن کشورهای فرانسه با ۶۰۶ هزار و ۶۲۵ مبتلا، انگلیس با ۴۸۰ هزار و ۱۷ مبتلا، شیلی با ۴۶۸ هزار و ۴۷۱ مبتلا، ایران با ۴۶۸ هزار و ۱۱۹ مبتلا، عراق با ۳۷۵ هزار و ۹۳۱ مبتلا، بنگلادش با ۳۶۷ هزار و ۵۶۵ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۳۵ هزار و ۹۹۷ مبتلا، ترکیه با ۳۲۳ هزار و ۱۴ مبتلا، ایتالیا با ۳۲۲ هزار و ۷۵۱ مبتلا، فیلیپین با ۳۱۹ هزار و ۳۳۰مبتلا، پاکستان با ۳۱۴ هزار و ۶۱۶ مبتلا، آلمان با ۳۰۰ هزار و ۲۸ مبتلا، اندونزی با ۲۹۹ هزار و ۵۰۶ مبتلا، سرزمین‌های اشغالی با ۲۶۴ هزار و ۴۴۳ مبتلا، اوکراین با ۲۲۲ هزار و ۳۲۲ مبتلا، کانادا با ۱۶۴ هزار و ۴۷۱ مبتلا، اکوادور با ۱۴۰ هزار و ۳۵۱ مبتلا، بولیوی با ۱۳۶ هزار و ۵۶۹ مبتلا، رومانی با ۱۳۴ هزار و ۶۵ مبتلا، هلند ۱۳۱ هزار و ۸۸۹ مبتلا، مراکش با ۱۳۱ هزار و ۲۲۸ مبتلا، بلژیک با ۱۲۷ هزار و ۶۲۳ مبتلا، قطر با ۱۲۶ هزار و ۳۳۹ مبتلا، پاناما با ۱۱۴ هزار و ۶۵۳ مبتلا، جمهوری دومینکن با ۱۱۳ هزار و ۹۲۶ مبتلا، قزاقستان با ۱۰۸ هزار و ۱۷۷ مبتلا، کویت با ۱۰۶ هزار و ۴۵۸ مبتلا و مصر با ۱۰۳ هزار و ۵۷۵ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

کاهش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در نوار شمالی کشور

ی اکتبر 4 , 2020
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز (۱۳ مهر) از کاهش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در نوار شمالی کشور خبر داد. صادق ضیاییان اظهار کرد: طی امروز (۱۳ مهر) با ورود سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000