آمار جهانی کرونا؛ نزدیک به ۳۵.۵ میلیون مبتلا

5f7ac53ac2340_5f7ac53ac2343

شمار مبتلایان به کروناویروس در جهان به ۳۵ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۶۷۱ نفر رسیده و تاکنون مرگ یک میلیون و ۴۱ هزار و ۸۶۲ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.

بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین ۲۶ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۶۸۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا با بیش از ۷.۶ میلیون مبتلا و همچنین بیش از ۲۱۴ هزار قربانی تاکنون، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان، هم‌اکنون پس از آمریکا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را در جهان دارند و در حال حاضر شمار مبتلایان در هند از ۶.۶ میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب چهار کشور اول دنیا از نظر بیشترین تعداد قربانیان کووید-۱۹ هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا هفت میلیون و ۶۳۶ هزار و ۹۱۲ مبتلا، ۲۱۴ هزار و ۶۱۱ قربانی

۲. هند شش میلیون و ۶۲۳ هزار و ۸۱۵ مبتلا، ۱۰۲ هزار و ۷۱۴ قربانی

۳. برزیل چهار میلیون و ۹۱۵ هزار و ۲۸۹ مبتلا، ۱۴۶ هزار و ۳۷۵ قربانی

۴. روسیه یک میلیون و ۲۱۵ هزار و ۱ مبتلا، ۲۱ هزار و ۳۵۸ قربانی

۵. کلمبیا ۸۵۵ هزار و ۵۲ مبتلا، ۲۶ هزار و ۷۱۲ قربانی

۶. پرو ۸۲۸ هزار و ۱۶۹ مبتلا، ۳۲ هزار و ۷۴۲ قربانی

۷. اسپانیا ۸۱۰ هزار و ۸۰۷ مبتلا، ۳۲ هزار و ۸۶ قربانی

۸. آرژانتین ۷۹۸ هزار و ۴۸۶ مبتلا، ۲۱ هزار و ۱۸ قربانی

۹. مکزیک ۷۶۱ هزار و ۶۶۵ مبتلا، ۷۹ هزار و ۸۸ قربانی

۱۰. آفریقای جنوبی ۶۸۱ هزار و ۲۸۹ مبتلا، ۱۶ هزار و ۹۷۶ قربانی

پس از آن کشورهای فرانسه با ۶۱۹ هزار و ۱۹۰ مبتلا، انگلیس با ۵۰۲ هزار و ۹۷۸ مبتلا، ایران با ۴۷۱ هزار و ۷۷۲ مبتلا، شیلی با ۴۷۰ هزار و ۱۷۹ مبتلا، عراق با ۳۷۹ هزار و ۱۴۱ مبتلا، بنگلادش با ۳۶۸ هزار و ۶۹۰ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۳۶ هزار و ۳۸۷ مبتلا، ایتالیا با ۳۲۵ هزار و ۳۲۹ مبتلا، ترکیه با ۳۲۴ هزار و ۴۴۳ مبتلا، فیلیپین با ۳۲۲ هزار و ۴۹۷مبتلا، پاکستان با ۳۱۴ هزار و ۶۱۶ مبتلا، اندونزی با ۳۰۳ هزار و ۴۹۸ مبتلا، آلمان با ۳۰۱ هزار و ۵۷۱ مبتلا، سرزمین‌های اشغالی با ۲۶۸ هزار و ۱۷۵ مبتلا، اوکراین با ۲۳۰ هزار و ۲۳۶ مبتلا، کانادا با ۱۶۶ هزار و ۱۵۶ مبتلا، اکوادور با ۱۴۱ هزار و ۳۴ مبتلا، بولیوی با ۱۳۶ هزار و ۸۶۸ مبتلا، رومانی با ۱۳۵ هزار و ۹۰۰ مبتلا، هلند ۱۳۵ هزار و ۸۹۲ مبتلا، مراکش با ۱۳۳ هزار و ۲۷۲ مبتلا، بلژیک با ۱۳۰ هزار و ۲۳۵ مبتلا، قطر با ۱۲۶ هزار و ۴۹۸ مبتلا، پاناما با ۱۱۵ هزار و ۲۸۶ مبتلا، جمهوری دومینکن با ۱۱۴ هزار و ۴۸۰ مبتلا، قزاقستان با ۱۰۸ هزار و ۲۳۶ مبتلا، کویت با ۱۰۷ هزار و ۲۵ مبتلا، مصر با ۱۰۳ هزار و ۶۸۳ مبتلا، عمان با ۱۰۱ هزار و ۲۷۰ مبتلا و لهستان با ۱۰۰ هزار و ۷۴ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

ترامپ طرفدارانش را مقابل بیمارستان غافلگیر کرد

د مهر 14 , 1399
سیاسی/ بین الملل رئیس‌جمهوری آمریکا با حضور ناگهانی خود سوار بر خودرو، هوادارانی که بیرون از بیمارستان «والتر رید» جمع شده بودند، غافلگیر کرد. پزشکان او پیام‌های متناقضی از شدت بیماری او ارسال می‌کنند. دونالد ترامپ ۷۴ ساله که ماسک به صورت داشت، روی صندلی عقب خودروی شاسی بلند سیاه‌ […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000