ترامپ طرفدارانش را مقابل بیمارستان غافلگیر کرد

سیاسی/ بین الملل 5f7a9903c592d_5f7a9903c5932 رئیس‌جمهوری آمریکا با حضور ناگهانی خود سوار بر خودرو، هوادارانی که بیرون از بیمارستان «والتر رید» جمع شده بودند، غافلگیر کرد. پزشکان او پیام‌های متناقضی از شدت بیماری او ارسال می‌کنند.

دونالد ترامپ ۷۴ ساله که ماسک به صورت داشت، روی صندلی عقب خودروی شاسی بلند سیاه‌ رنگی نشسته بود و به میان کاروانی از ماشین‌ها رفت که مقابل مرکز درمانی نظامی والتر رید در نزدیکی واشنگتن جمع شده بودند و با تکان دادن پرچم‌های «ترامپ ۲۰۲۰» شعارها "یواس‌ای! یواس‌ای!" سر می‌دادند.

ترامپ که صبح جمعه گفت که به کرونا مبتلا شده است، به سرعت بابت به خطر انداختن جان کادر درمانی مورد انتقاد قرار گرفت. این اولین حضور ترامپ در ملاءعام از زمان بستری شدن او در بیمارستان به شمار می‌رود.

او اندکی پیش از آن با ارسال پیامی ویدیویی در توییتر گفت: این سفر بسیار هیجان‌انگیزی است. من درباره کووید چیزهای بسیاری آموختم. با رفتن به مدرسه یاد گرفتم. این مدرسه واقعی است و من متوجه‌ام. چیز خیلی جالبی است و به شما درباره‌اش خواهم گفت.

ترامپ دقایقی قبل از این حضور اعلام ‌نشده خود همچنین گفته بود برای هوادارانش که بیرون بیمارستان جمع شده‌اند "یک سورپرایز کوچک" دارد.

تست کرونای جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر منفی شد. او پس از مناظره انتخاباتی جنجالی با ترامپ دو بار تست داد که آنها هم منفی شدند. بعد از آن مناظره ترامپ از ابتلای خود به کرونا خبر داد.

پزشکان می‌گویند حال رئیس‌جمهوری آمریکا رو به بهبود است و آنها وضعیت ریه‌های او را که پیشتر اکسیژن مکمل دریافت کرده بررسی می‌کنند. آنها گفتند که ممکن است او تا روز دوشنبه به کاخ سفید بازگردد.

در کنفرانس خبری روز یک‌شنبه دکتر شان کانلی، پزشک رئیس‌جمهوری آمریکا، به نمایندگی از تیم پزشکی او گفت ترامپ در دو روز گذشته دو بار دچار کاهش اکسیژن‌رسانی شده است؛ یک بار به زیر ۹۴ و یک بار به زیر ۹۳ درصد.

دکتر کانلی گفت با اینکه ترامپ تنگی نفس نداشته و اصرار داشته که به اکسیژن نیازی ندارد، از روی احتیاط به او اکسیژن داده شده است.

این پزشک پیشتر حاضر نشد به این سوال خبرنگاران پاسخ بدهد که آیا دونالد ترامپ اکسیژن دریافت کرده است یا نه.

او امروز درباره این‌ که چرا قبلا درباره اکسیژن چیزی نگفت، توضیح داد: من سعی داشتم روحیه بالای تیم پزشکی را نشان دهم، اصل موضوع این است که حال او خیلی خوب رو بهبود است.

دکتر کانلی گفت علائم حیاتی رئیس‌جمهوری آمریکا طبیعی و رو به بهبودند و او تب هم ندارد. دکتر کانلی همچنین گفت به جز داروی ضدویروس رمدسیویر، برای ترامپ دگزامتازون هم تجویز شده است. او درباره نتیجه اسکن قفسه سینه ترامپ توضیحی نداد اما اینکه دگزامتازون تجویز شده می‌تواند احتمال مشکل ریوی را مطرح کند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

ملک سلمان نمی‌خواهد برجام زنده بماند

د اکتبر 5 , 2020
سیاسی/ بین الملل رسانه نزدیک به عربستان سعودی درمورد اظهارات ملک سلمان در نشست مجازی سازمان ملل نوشت: پادشاه سعودی سعی داشت این مهم را مطرح کند که ریاض مخالف تلاش‌های برخی دولت‌ها برای حفظ توافق هسته‌ای است. العرب، نزدیک به عربستان سعودی نوشت: ملک سلمان پادشاه سعودی طی صحبت‌های […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000