رونق بازار گردشگری چین در تعطیلات روز ملی/ احیای کامل، مستلزم کنترل جهانی اپیدمی

5f7acd987349e_2020-10-05_11-09

آمار امسال تعداد گردشگران تا نیمه تعطیلات روز ملی چین به 78٪ مدت مشابه سال 2019 رسیده است!

در یکی از بازیهای مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا که شنبه در دوحه برگزار شد، تیم پرسپولیس پس از 120 دقیقه بازی برابر النصر عربستان، به تساوی یک بر یک رسید و در مرحله ضربات پنالتی با نتیجه 5 برابر3 بر حریف غلبه کرد و به فینال صعود کرد.

در آن شب، تهرانی ها علی رغم موج سوم اپیدمی برای برگزاری جشن به مناسبت این پیروزی، به خیابان ها هجوم آوردند.

این در حالیست که درست در همین بازه زمانی، مردم چین برای لذت بردن از تعطیلات هشت روزه مربوط به روز ملی در این کشور که طولانی ترین تعطیلات چینی ها پس از شیوع کرونا محسوب می شود، سفرهای خود را آغاز کرده اند.

آمار تعداد توریست هایی که صرفا در طول چهار روز اول از این تعطیلات 8 روزه، از جاذیه های توریستی چین دیدن کرده اند، 542 نفر گزارش شده و این در حالیست که تعداد این توریست ها در سال گذشته میلادی نیز همین تعداد یعنی 542 نفر ثبت شده است.

به عبارت دیگر می توان گفت که آمار امسال تعداد گردشگران تا نیمه تعطیلات روز ملی چین به 78٪ مدت مشابه سال 2019 رسیده است!

دستیابی به این نتیجه آسان نیست؛ این نوع مهاجرت جمعیتی فوق عظیم در مدت زمان کوتاه در چین نشان دهنده اعتماد مردم این کشور به اثربخشی تدابیری است که دولت پکن در زمینه مهار و کنترل کرونا به کار گرفته است.

چین در ماه مارس سال جاری میلادی، کرونا را تقریبا کنترل کرده بود و این نکته نیز مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت؛ هرچند بعدها چندین بار شیوع جهشی این ویروس در برخی از نقاط کشور مانند پکن، شین جیانگ و چینگ دائو گزارش شد اما این موارد نیز با اجرای تدابیر کنترلی مانند قرنطینه و انجام تست های تشخیصی گسترده از سوی دولت، به زوری تحت کنترل قرار گرفتند.

در حال حاضر چین روزانه تقریبا 10 الی 20 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا را گزارش می کند که می توان گفت تقریبا تمام این موارد گزارش شده به مسافران خارجی که وارد فرودگاه های چین می شوند، مربوط است.

رونق مجدد صنعت گردشگری چین در این بازه زمانی، دریچه ای به سوی وضعیت اقتصادی این کشور است؛ سازمان توسعه و همکاری جهانی پیش بینی کرده است که اقتصاد چین در میان سایر جوامع اصلی اقتصادی جهان، رشد مثبتی خواهد داشت؛ این سازمان یکی از علل پیش بینی مثبت خود از رشد اقتصاد چین را اقدامات دولت پکن در کنترل اپیدمی کرونا عنوان کرده است.

نتایج فعلی که چین در زمینه کنترل شیوع کرونا به دست آورده است، مدیون اجرای جدی تدابیر کنترلی از سوی دولت و انضباط شخصی خود مردم و همکاری آنها در مسیر اجرای تدابیر کنترلی است؛ مردم چین حتی امروز با وجود به دست آوردن نتایج چشمگیر در کنترل کرونا، باز هم در اماکن عمومی از ماست استفاده می کنند.

بدیهی است که کنترل اپیدمی رمز احیای نظم اقتصادی و اجتماعی است؛ با وجود ثبت نتایج خوشایند در مهار کرونا توسط دولت چین، دنیای امروز همزمان با طی کردن روند جهانی شدن، نیازمند آن است که برای احیای نظم اجتماعی و اقتصادی، کنترل این بیماری واگیر دار را در هر گوشه دنیا به دست بگیرد و کل جامعه جهانی در این زمینه با یکدیگر همکاری داشته باشند.

در این بین، چین به عنوان کشوری که به تشکیل جامعه ای با سرنوشت مشترک در دنیا باور دارد،‌ قطعا می تواند کمک های شایانی به جهان ارائه کند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

آمار جهانی کرونا؛ نزدیک به ۳۵.۵ میلیون مبتلا

د مهر 14 , 1399
شمار مبتلایان به کروناویروس در جهان به ۳۵ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۶۷۱ نفر رسیده و تاکنون مرگ یک میلیون و ۴۱ هزار و ۸۶۲ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است. بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین ۲۶ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۶۸۶ نفر از مبتلایان به […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000