جمهوری آذربایجان از زخمی شدن رئیس جمهور قره‌باغ خبر داد/ ارمنستان تکذیب کرد

سیاسی/ بین الملل 5f79e646a5517_2020-10-04_18-42 معاون رئیس جمهور جمهوری آذربایجان از حمله به پناهگاه رئیس جمهور قره‌باغ و مجروحیت شدید وی خبر داد ولی دولت ارمنستان آن را تکذیب کرد.

هکمت حاجیف، دستیار رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز یکشنبه در جلسه‌ای توجیهی از زخمی شدن آراییک هاروتیونیان، رهبر جمهوری قره باغ بر اثر حمله شدید نیروهای آذربایجان خبر داد.

حاجی‌اف گفت: «در طی یک حمله سنگین توسط ارتش جمهوری آذربایجان به محل استقرار رهبر جمهوری خودخوانده قر‎ه‌باغ کوهستانی، آراییک هاروتیانیان به شدت زخمی شد.»

به گفته حاجی‌اف، رئیس جمهور قره‌باغ در زمان حمله در یک پناهگاه زیر زمینی به سر می‌برده است.

در همین حال، مرکز اطلاع رسانی دولت ارمنستان با استناد به سخنگوی هاروتیان، وگرام پوگوسیان، بیانیه آذربایجان را تکذیب کرد. در این گزارش آمده است: «آذربایجانی‌ها امروز به طور فعال اطلاعاتی مبنی بر زخمی شدن رئیس جمهور هاروتیونیان را منتشر می کنند. این با واقعیت مطابقت ندارد.»

درگیریهای مجدد بین آذربایجان و ارمنستان از روز یکشنبه گذشته 27 سپتامبر آغاز شد، در حالی که نبردهای شدیدی میان ارتش این دو کشور در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی در گرفت. این منطقه در تابستان 2014، در آوریل سال 2016 و همینطور در جولای گذشته شعله‎های جنگ را تجربه کرد. آذربایجان و ارمنستان حکومت نظامی وضع کردند و تحرکات نظامی خود را افزایش دادند. هر دو طرف درگیری گزارشاتی از تلفات در میان غیرنظامیان خود داده‌اند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

اعلام حضور مشروط عارف در انتخابات ۱۴۰۰

ی اکتبر 4 , 2020
سیاسی/ انتخابات رییس فراکسیون امید مجلس دهم گفت: راهبرد من برای انتخابات ۱۴۰۰ افزایش مشارکت و حضور جدی و تمام قد اصلاح طلبان است. برای تحقق این راهبرد اگر نیاز باشد، راحت می آیم و اگر به فرد دیگری نیاز باشد، نمی آیم. محمدرضا عارف با اشاره به اینکه سه […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000