فعالیت زیرپوستی آرایشگاه‌های زنانه با وجود اعلام محدودیت‌های کرونایی

5f79c3daaad47_2020-10-04_16-15

از روز گذشته اعلام شد که محدودیت‌های جدید برای کنترل شیوع ویروس کرونا در تهران به مدت یک هفته اعمال خواهد شد، اما به نظر می‌رسد عزم جدی برای اجرای آن‌ها وجود ندارد.

از روز گذشته اعلام شد که محدودیت‌های جدید برای کنترل شیوع ویروس کرونا در تهران به مدت یک هفته اعمال خواهد شد، اما بسیاری از محدودیت‌هایی که روز گذشته منتشر شد از اول تیرماه اعلام شده بود، اما به نظر می‌رسد عزم جدی برای اجرای آن‌ها وجود ندارد، چراکه مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که این مصوبات در موارد زیادی رعایت نمی‌شود و شاید اجرای آن‌ها نیازمند ضمانت اجرایی قوی‌تری باشد.

ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا روز گذشته به دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی و نهادهای عمومی غیر دولتی از جمله شهرداری های مستقر در استان تهران ابلاغ کرد که تعطیلی برخی مراکز به مدت یک هفته از تاریخ ۱۲ لغایت ۱۸ مهر ماه تمدید شده است. بنابراین بر اساس این ابلاغیه دانشگاه ها، مدارس، مدارس شبانه روزی، حوزه های علمیه، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، زبان سراها و سایر آموزشگاه ها و کتابخانه ها، مساجد و مصلی ها، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی در این یک هفته تعطیل خواهند بود.

همچنین برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها، باشگاه های ورزشی، ورزش های پر برخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه، کافه، قهوه خانه ها و چایخانه ها، باغ وحش و شهر بازی ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدنسازی و همچنین عدم برگزاری نماز جمعه در این ابلاغیه مورد تاکید قرار گرفته است.

همانطور که در ابتدا یادآوری شد، از اواخر تیرماه و در پی اوج‌گیری دوباره شیوع ویروس کرونا در کشور برخی اصناف پرخطر در مناطق قرمز و هشدار تعطیل اعلام شدند و گفته شد که برای پیشگیری از انتقال کرونا باشگاه‌ها ورزشی، ورزش‌های پر مواجهه مانند کشتی و …، مراکز تفریحی، آبی، باغ‌وحش‌ها، شهربازی و استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های بدن‌سازی، کافی‌شاپ‌ها، کافه‌ها، چای‌خانه‌ها و تالارهای پذیرایی و آرایشگاه‌های زنانه حق فعالیت ندارند و برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی و همایش‌ها از تاریخ ابلاغ مصوبه، به مدت یک هفته ممنوع است که البته این محدودیت‌ها تاکنون تمدید شده است. اما مشاهدات میدانی در هفته‌های گذشته نشان می‌دهد در برخی موارد این محدودیت‌ها رعایت نمی‌شود.

با این وجود با توجه به اعلام گسترده خبر تعطیلی‌ها و همچنین اضافه شدن مراکز علمی و مذهبی به محدودیت‌ها گمان می‌رفت این بار شاهد اجرای تعطیلی‌ها و نظارت جدی‌تر بر آن‌ها باشیم، اما گزارش میدانی ایسنا از برخی آرایشگاه‌های زنانه نشان می‌دهد که همچنان خبری از جدی شدن محدودیت‌ها در تهران نیست. به طوری که از بین هشت آرایشگاه که با آن‌ها تماس گرفتیم فقط یک واحد گفت تا آخر هفته فعالیت ندارد. دو واحد هم گفتند که فقط فردا تعطیل هستند.

دو واحد دیگر گفتند که هنوز مشخص نیست این هفته آرایشگاه‌ها باز باشد یا نه و خواستند که قبل از حضور در آرایشگاه دوباره تماس بگیریم. بقیه واحدها هم بدون توجه به اعمال محدودیت‌ها پذیرای مشتریان بودند.

البته درباره تالارها به نظر می‌رسد وضعیت بهتر باشد، چراکه ۱۰ تالار پاسخ تماس‌های تلفنی را ندادند که می‌تواند نشانه تعطیلی برخی از آن‌ها باشد و یک تالار گفت که مشخص نیست تعطیلی‌ها تا چه زمانی ادامه داشته باشد و نمی‌تواند مشتری قبول کند. اما دو واحد صحبتی از تعطیلی‌ها نکردند و دعوت کردند برای امتحان غذا حضوری به تالار برویم، حتی یکی از تالارها گفت که ۳۰ نفر مهمان تعداد کمی است و بعد از انتخاب غذا می‌گوید که حاضر به برگزاری مراسم است یا نه.

این شرایط در حالی است که قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران، پیش‌تر اعلام کرده بود که در صورت مشاهده فعالیت صنوف پرخطر، آن‌ها پلمب خواهند شد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

توضیحات استاندار تهران درباره آمار متناقض فوتی های کرونایی پایتخت

ی اکتبر 4 , 2020
استاندار تهران از فوت ۶۸ شهروند تهرانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد. انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جمع خبرنگاران گفت: آمار فوت شدگان قطعی بیماری کرونا در روز گذشته ۶۸ نفر بوده است و احتمالا آمار اعلامی از سوی اعضای شورای شهر شامل افراد مشکوک نیز […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000