آغاز نشت نفت از مخزن شناور «صافر» در نزدیکی سواحل یمن

5f799aa76a99c_2020-10-04_13-19 منابع فنی از نشت جزئی نفت از مخزن «صافر» در دریای سرخ در نزدیکی سواحل یمن خبر دادند.

منابع فنی در شرکت نفتی «صافر» اعلام کردند که نفت به صورت جزئی از مخزن شناور صافر در دریای سرخ در نزدیکی سواحل یمن در حال نشت است.

این منابع تاکید کردند که مذاکرات بین سازمان ملل و جنبش انصار الله برای نگهداری و تخلیه مخزن متوقف شده است.

منابع مذکور امروز -یکشنبه- اعلام کردند که نشت نفت از مخزن شناور صافر در بندر «راس عیسی» واقع در دریای سرخ آغاز شده و حجم فراوانی آب به یکی از ۳۴ اتاق مخزن حاوی بیش از یک میلیون بشکه نفت خام نفوذ کرده است.

این منابع خاطرنشان کردند که یک لکه بزرگ نفت در مجاورت مخزن ایجاد شده است و احتمالا نشستی مجازی بین نمایندگان انصار الله و دفتر خدمات پروژه سازمان ملل متحد برگزار شده ودر حصول توافق برای شروع نگهداری مخزن شکست خورده است.

مخزن نفتی صافر که در دهه هفتاد قرن گذشته در ژاپن ساخته شده، یک میلیون و صد هزار بشکه نفت خام ظرفیت دارد و از سال ۲۰۱۵ در بندر راس عیسی مشرف به دریای سرخ متوقف شده است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

آغاز فروش نمادهای سهام عدالت/ فقط حقوقی ها می توانند خرید کنند

ی مهر 13 , 1399
بورس تهران در اطلاعیه‌ای از آغاز سفارش گیری فروش نمادهای سهام عدالت صرفا از سوی حقوقی ها از ساعت ۱۳ تا ۱۵ خبر داد. بر اساس اعلام مدیریت عملیات بازار بورس تهران، خرید و فروش سهام عدالت از روز گذشته ۱۲ مهر ماه صرفاً از طریق کارگزاری‌ها برای فروش و […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000