افراد چه مدت پیش از مثبت شدن تست کرونا ناقل هستند؟

5f79111de534b_5f79111de5350

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که افراد ممکن است حدود دو روز پیش از بروز علائم بیماری کووید-۱۹ ناقل و عامل گسترش ویروس باشند.

متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: در حقیقت پیش از آنکه علائم بیماری بروز پیدا کند احتمال ناقل بودن افراد بیشتر است.

همچنین به گفته محققان آمریکایی در افرادی که علائم بیماری ظاهر نشود احتمال انتقال ویروس وجود دارد. این موضوع دردسرساز است چرا که بسیاری از افراد تا زمانیکه علائم بیماری در آنان ظاهر نشود یا در معرض ویروس قرار نگیرند نسبت به انجام آزمایش تشخیص کرونا اقدام نمی‌کنند و در عین حال هم ممکن است اهمیت چندانی به استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی از دیگران ندهند.

همچنین این پرسش مطرح است افرادی که در معرض ویروس قرار داشته‌اند اما نتیجه تست آزمایش آنان منفی بوده است، همچنان می‌توانند مسری باشند؟

به گفته محققان این احتمال وجود دارد.

به گفته متخصصان آمریکایی، نتیجه تست منفی در کمتر از هفت روز پس از مواجهه با ویروس، شاخص بسیار ضعیف از وجود ویروس در بدن است. همچنین برخی تست‌ها از دقت کمتری برخوردارند.

آنها تاکید کردند: آزمایش منفی بین هفت تا ۱۰ روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس می‌تواند شاخص بهتری باشد هرچند ممکن است در برخی از افراد نتیجه آزمایش بعدها نیز مثبت نباشد.

به گفته پزشکان به همین دلیل است که افراد هنگام اطمینان از قرار گرفتن در معرض کروناویروس باید به طور جدی پروتکل‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی را رعایت کرده و در صورت بروز علائم نیز نسبت به خودقرنطینگی اقدام کنند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

وضعیت بیمارستان‌ها در موج سوم کرونا / افزایش سالمندان مبتلا به این بیماری

ی اکتبر 4 , 2020
مدیر کل مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، تعدادافراد سالمندی که به کرونا آلوده می‌شوند، افزایش یافته، گفت: تا پایان امسال ۱۰هزار تخت بیمارستانی جدید به ناوگان تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه می‌شود. دکتر رضا گلپیرا با اشاره به وضعیت بیمارستان‌ها در موج سوم کرونا، گفت: خوشبختانه با […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000