اغلب امتحانات ترم جاری دانشجویان “مجازی” برگزار می شود

5f78cd5c0b04b_2020-10-03_22-43

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران از راه اندازی مرکز آزمون های الکترونیکی این دانشگاه خبر داد و گفت: در ترم جاری اغلب امتحانات ترم جاری دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران مجازی برگزار می شود.

دکتر باقری فرد ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: سه ماه پیش مراحل اولیه راه اندازی مرکز آزمون های الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد در حال حاضر نیز این مرکز طی چند روز گذشته تست های نهایی خود را گذراند برای راه اندازی آن از وزارت بهداشت تاییدیه‌ دریافت کردیم، در نهایت اولین آزمون الکترونیک شامل آزمون های تخصصی و همچنین آزمون زبان مربوط به این وزارتخانه را در این مرکز برگزار کردیم.

وی افزود: برای برگزاری آزمون های الکترونیک در سطح وزارت بهداشت، دانشگاه یا سایر سازمان هایی که می خواهند از آن استفاده کنند، آماده همکاری هستیم و حوزه‌های مختلف و مراکز مختلف در صورت تقاضا می توانند، امتحانات خود را در اینجا برگزار کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تنها ۱۰۰ صندلی مرکز مورد استفاده قرار می گیرد، افزود: مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی ایران ۲۵۰ صندلی دارد و در صدد هستیم این تعداد را به ۳۵۰ صندلی افزایش دهیم.

دکتر باقری فرد در خصوص برگزاری کلاس های آمورشی دانشجویان نیز گفت: ما وسایل مربوط به آموزش های مجازی را در اختیار گروه ها قرار دادیم که در حال استفاده از آن هستند که شامل فیلم و مطالب گوناگون است.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که وجود داشت آزمون های مجازی غیر حضوری بود که باید با شرایط خاص برگزار می شد تا یک نتیجه واقعی بدست بیاید و دانشجو به طور صحیح ارزیابی شود. به خاطر همین با کمک کارشناسان این امر، شیوه نامه ای تهیه کردیم، به نام شیوه نامه آزمون های مجازی غیر حضوری که امروز در شورای آموزشی دانشگاه نیز تصویب شد.

وی یادآور شد: به دلیل اینکه عمده آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران در این ترم بطور ترکیبی، حضوری و مجازی است به همین دلیل آزمون های ما هم عمدتا به صورت مجازی خواهد بود مگر در دروس عملی که نیاز است مهارت دانشجو سنجیده شود که این امر در شرایط کنترل شده امتحانات با حفظ پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد.

دکتر باقری فرد در خصوص مشکلات موجود در زمینه آموزش و آزمون مجازی گفت: مشکلات در این زمینه طبیعتا وجود دارد و در خصوص آزمون مجازی عمدتا به یک زیر ساخت و پشتیبانی قوی نیازمند بودیم که خوشبختانه مشکلات آن تا حد خیلی زیادی با همکاری حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه برطرف شده است و در بخش آموزش، استفاده دانشجویان و اساتید از فضای مجازی با ارتباط های مستمر و مستقیم همه گروه های آموزشی در صدد رفع اشکالات احتمالی هستیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ وی در پایان با اشاره به شیوه نامه آزمون های مجازی گفت: ما بر اساس این مصوبه اقدام می کنیم و آزمون ها از حالت سلیقه ای خارج می شود، اما در برخی از دروس به دلیل اهمیت آنها و همچنین به علت نیاز به کنترل و دقت بیشتر، گروه ها تصمیم می گیرند، حضوری انجام شود و چنانچه تعداد زیاد باشد این امکان در مرکز آزمون الکترونیک وجود دارد و می توانیم با حضور افراد ولی به صورت الکترونیکی انجام دهیم.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

پزشک ترامپ: رئیس‌جمهوری مشکل تنفسی ندارد/ زمان مرخص شدنش را نمی‌توانم تعیین کنم

ش اکتبر 3 , 2020
سیاسی/ بین الملل پزشک رئیس‌جمهوری آمریکا در کنفرانسی خبری درباره وضعیت جسمانی ترامپ بعد از ابتلا به کرونا گفت: ترامپ مشکل تنفسی ندارد. پزشک دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در پی گزارش‌هایی درباره وجود مشکلات تنفسی ترامپ و علائم نگران‌کننده از وضعیت جسمانی او گفت: درمان ترامپ احتمالا ۱۰ روز زمان […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000