پرستو و جاسوس چین یا لیدی مکبث ترامپ؛ زن مرموز کاخ سفید کیست؟/ ماجرای بوسیدن مشکوک ترامپ توسط هوپ هیکس

سیاسی/ بین الملل 5f786c15ccf9b_2020-10-03_15-48 بسیاری معتقدند هوپ هیکس جعبه سیاه ماجرای کرونا گرفتن ترامپ است و بررسی زندگی او و جایگاهش می‌تواند سرنخی برای حل مسائلی باشد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

به گزارش خبر فوری، نام "هوپ هیکس" بانوی جوان کاخ سفید و مشاور ترامپ از دیروز هر لحظه بیشتر و بیشتر در گوگل سرچ می‌شود. ابتلای دونالد ترامپ به کرونا به واسطه این زن جوان فقط بهانه ای بود برای اینکه مردم در مورد زندگی این شخص کنجکاوی بسیاری کنند.

بسیاری معتقدند هوپ هیکس جعبه سیاه ماجرای کرونا گرفتن ترامپ است و بررسی زندگی او و جایگاهش می‌تواند سرنخی برای حل مسائلی باشد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

زن مرموز کاخ سفید و ابتلا کننده ترامپ به کرونا کیست؟

ابتدا باید به زندگی هوپ هیکس بپردازیم. وبسایت خبری 25new در گزارشی، به چند نکته مهم در مورد زندگی و فعالیت های این زن جوان که کمتر از 30 سال دارد، اشاره کرده است که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:

پیشرفت در عرض سه سال؛ قدرت در 28 سالگی

هوپ هیکس از زمان ورودش به کاخ سفید تا کنون، آرام آرام و در یک روند مداوم توانسته خود را پیشرفت داده و به جایگاه بالا برسد. او در سال 2017 مسئول روابط استراتژیک رئیس جمهور بود. هیکس سپس پیشرفت کرد و در اواخر سال 2017 مسئول روابط عمومی کاخ سفید شد. این در حالی است که در آن زمان بیش از 28 سال سن نداشت. او با این سن کم، جوان ترین مسئول روابط عمومی کاخ سفید شد. در مارس 2018 اما هوپ هیکس از این مقام استعفا داد. او مدتی غایب بود و در فوریه به عنوان مشاور رئیس جمهور، مسئول ارتباطات کاخ سفید و معاون جرارد کوشنر(داماد ترامپ) بار دیگر به کاخ سفید بازگشت.

دردسر در گزارش بازرس مولر

نام هیکس بارها در گزارش بازرس مولر آمده است. این گزارش که سر و صدای بسیاری به پا کرد مربوط به لابی ترامپ با روسیه و دخالت پوتین در انتخابات 2016 بود که البته نهایتا با تبرئه ترامپ از اتهامات اصلی، خاتمه یافت.

در گزارش بازرس مولر، هوپ هیکس(به عنوان مسئول ارتباطات و روابط عمومی کاخ سفید) مسئول "دروغ های سفید" معرفی می‌شود. مولر معتقد است هیکس بارها اعتراف کرده که در شغلش به قضات و رسانه‎‌ها دروغ گفته است. در این گزارش آمده که نقش هوپ هیکس در اداره کاخ سفید بسیار مبهم و پیچیده است و خود او هم علاقه ای به اظهار نظر در این باره ندارد.

مدل آمریکایی

هوپ هیکس متولد گرینویچ است. او به همراه خواهرش مری گریس(Mary Grace) مدتی به عنوان مدل فعالیت می کردند. پیش از این، او در سن 11 سالگی برای رالف لورن(Ralph Lauren) که یک برند بسیار مشهور پوشاک است، کار می‎کرده است. نکته جالب و جنجالی در مورد او این است که یک بار عکسش روی مجله Hourglass Adventures چاپ شد. این مجله نشریه مخصوص نوجوانان و جوانان بود که محتوای خیلی مناسبی هم نداشت. به جز این، هوپ هیکس به عنوان مدل در برخی مجلات جوانان دیگر نیز فعالیت می‌کرده است.

آشنایی با ایوانکا مقدمه ورود به کاخ سفید

هوپ هیکس بعد از اتمام دروسش در کالج بلافاصله وارد شغل پدری خود یعنی روابط عمومی شد. او در نیویورک در موسسه روابط عمومی و تحقیقات استراتژیک هیلزیک (Hiltzik) استخدام شد. ایوانکا ترامپ یکی از مشتری های این موسسه بود و همین باعث آشنایی او با هوپ گردید. هوپ به زودی مسئول روابطی عمومی ایوانکا و کارهای مدلینگ و تجاری او شد.

با اعلام ترامپ مبنی بر شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، هوپ هیکس مسئول کمپین تبلیغاتی او شد و همزمان مدیریت روابط عمومی او را هم بر عهده گرفت.

اعتماد ترامپ به هوپ

طبق گفته خود ترامپ، هیکس در این مدت توانسته اعتماد رئیس جمهور آمریکا را به خوبی به خود جلب کند. ترامپ گفته هیکس معمولا توصیه های عالی به او می‌کند اما چنان رندانه این توصیه‌ها را به ترامپ می‌دهد که او اصلا متوجه حالت نصیحت گونه اش نمی‌شود و به راحتی آن را می‌پذیرد.

زن مرموز اما ثروتمند کاخ سفید

طبق گفته وبسایت زنان آمریکا، هوپ هیکس یکی از پردرآمدترین فعالان کاخ سفید است و حدود $179,700 درآمد دارد. این در حالی است که او هم سن کمی دارد و هم تجربه فعالیت سیاسی نداشته است.

طبق گفته این مجله هوپ هیکس نه ازدواج کرده و نه نامزدی دارد. او به خوبی توانسته زندگی خصوص خودش را از رسانه‌ها مخفی نگه دارد. به خاطر همین کسی دقیقا از روابط پشت پرده او با سایرین ندارد. هوپ هیکس همچنین خیلی در شبکه‌های مجازی فعال نیست و حساب اینستاگرامی‌اش هم خصوصی است.

توطئه گرایان آغاز کردند؛ هوپ هیکس جاسوس و قاتل ترامپ یا هدایت کننده او؟

زندگی نامه مرموز و جالب هوپ هیکس، دست تئوری توطئه گرایان را باز کرده تا با شدت تمام کرونا گرفتن ترامپ را نقشه ای از جانب این زن و به اصلاح "روسایش" بدانند. وبسایت گراسیا دیلی که یک وب سایت ایتالیایی است که بیشتر تمرکزش بر اخبار دنیای مُد و چهره ها است، در گزارشی از برخی از این توطئه گرایان رونمایی کرد.

طبق گفته این وبسایت، توییتر در این دو روز پر از این افراد است. افرادی که معتقدند کرونا گرفتن ترامپ نقشه ای از پیش طراحی شده بوده است. بیشتر کسانی که معتقدند هوپ هیکس به عمد ترامپ را به کرونا مبتلا کرده معتقدند که این عمل ممکن است توسط سه گروه اصلی طراحی شده باشد. این سه گروه برابرند با: الف. پلیس اف بی آی که اخیرا روابط بسیار بدی با ترامپ داشته است. ب. جو بایدن رقیب انتخاباتی ترامپ و حزب دموکرات ج. چین.

این رای بیشتر از جانب طرفداران ترامپ مطرح شده است. البته نباید فراموش کرد که مخالفان ترامپ هم که علاقه ای به تئوری توطئه دارند، به نظریات عجیبی متوسل شده اند. آنها معتقدند اصلا ترامپ به کرونا مبتلا نشده است. در واقع، هوپ هیکس که آزمایشش مثبت اعلام شده با هماهنگی خود رئیس جمهور آمریکا سعی کرده ترامپ را بیمار جلوه دهد تا بتواند شرایط را به نفع کمپین انتخاباتی اش تغییر دهد. این افراد معتقدند ترامپ با بیمار جلوه دادن خود و البته از طریق کمپینش که هوپ هیکس نقشی اصلی را در آن ایفا می‌کند، سعی دارد توجه و دلسوزی مردم را که در این شرایط معمولا رئیس جمهور دوست می‌شوند، جلب کند و بتواند سبد رای خود را بار دیگر پر کند. از نظر این افراد این تله تا حدی کارگر هم افتاده است؛ تا آنجا که بایدن تبلیغات ضد ترامپ خود را تعطیل کرده و ضمن آرزوی بهبودی برای رقیبش از همه مردم خواسته که در این شرایط بحرانی متحد بمانند.

مروری بر تئوری‌های توییتری؛ آیا هوپ هیکس به عمد ترامپ را بوسید؟

اما از دیروز توییتر به محل اصلی زاد و ولد انواع و اقسام تئوری‌های توطئه در مورد ابتلای ترامپ به کرونا تبدیل شده است. بیش از چند میلیون توییت در مورد عمدی بودن ابتلای رئیس جمهور آمریکا به کرونا و همچنین دروغین بودن آن زده شده است.

بد نیست به چند مورد آن اشاره کنیم. فی المثل یکی از کاربران که احتمالا موافق ترامپ هم است معتقد است هوپ هیکس با همکاری اف بی آی، خود را به کرونا مبتلا کرده و سپس به ترامپ انتقال داده است. این کاربر مدعی است که هیکس دو بار ترامپ را بغل کرده و بوسیده است و به او گفته که "من فقط مردان را در یونیفورم و لباس رسمی می‌بوسم". علت این رفتار عجیب خانم مشاور چیست؟ از نظر این کاربر بدون شک کاسه ای زیر نیم‌کاسه بوده است.

کاربرای دیگر اما معتقد است تمام این ماجراها نقشه ترامپ است. این مخالف ترامپ توییتی را کوت کرده است که در آن یک کاربر مدتی قبل از این ماجراها مدعی می‌شود "سورپرایز اکتبر" ترامپ مربوط به اعلام خبر ابتلایش به کرونا است. این کاربر مدعی است بعد از ابتلای دروغین، ترامپ می‌تواند همه نگاه‌ها را به خود جلب کرده و از مبارزه با بایدن هم سرباز بزند. این کاربر معتقد است که 14 روز بعد هم احتمالا رئیس جمهور آمریکا ظاهر شده و اعلام کند که بعد از مصرف "هیدروکسی کلرو کین" خوب شده است(همان دارویی که بارها به اشتباه مدعی شده بود که درمان کننده قطعی کووید 19 است).

کاربران بسیاری به حمایت از این نظر یا نظر بالاتر پرداخته اند. نکته جالب اما این است که هوپ هیکس جوان در مرکز هر دو این نظرهای مبتنی بر تئوری توطئه است. هر دو گروه معتقدند که عامل اصلی مساله کرونای ترامپ هوپ هیکس است. عده ای او را مبتلا کننده عمدی رئیس جمهور دانسته و عده ای دیگر نیز او را مغز پشت پرده این تئوری شیطانی می‌دانند.

صحت و سقم نظریات توطئه چقدر است؟

البته بعید است هر دو این تئوری ها درست باشد. در مورد تئوری موافقان ترامپ که باید اعتراف کرد قضیه بسیار پیچیده است. اصولا چگونه دشمن آمریکا توانسته یک ویروس را از طریق ابتلای یک زن به او منتقل کند؟ آیا این کار به همین راحتی است؟ ضمن اینکه واقعا شخصی مثل بایدن چرا باید به دنبال کشتن ترامپ و تعویق انتخابات که کاملا به ضرر او است باشد. او فعلا پیش است و تعویق انتخابات یا مناظره ها بیشتر به نفع ترامپ است تا بایدن.

در مورد تئوری دوم (نظریه مخالفان) نیز مشکلاتی وجود دارد. ترامپ یک شخصیت قلدر و تمامیت خواه است که همواره سعی دارد تصویر یک ابرقهرمان را از خود ارائه کند. بسیار بسیار بعید است او به عمد خود را به مریضی بزند تا از طریق ترحم طرفدارانش، رای جمع کند. اصولا طرفداران او هم کسانی نیستند که به خاطر کرونا احساس ترحم نشان دهند. ضمن اینکه بسیار بعید است همه پزشکان کاخ سفید یا بیمارستان از دروغین بودن ابتلای ترامپ به کرونا با خبر شده و خبر آن را به بیرون درز ندهند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

هیچ گونه مجوزی برای تردد زائران اربعین از خوزستان صادر نشده و نمی‌شود

ش اکتبر 3 , 2020
استان‌ها/ خوزستان استاندار خوزستان گفت: تا این لحظه هیچگونه مجوزی برای تردد زائران اربعین حسینی از سوی کشور عراق صادر نشده است اگر کشور عراق بخواهد مجوز هم بدهد کشور ایران برای سلامت مسلمانان چنین مجوزی را نخواهد داد. غلامرضا شریعتی روز شنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000