صعود ۲ رتبه‌ای سرعت اینترنت موبایل ایران

5f78356b620fa_5f78356b620fd متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا ماه آگوست سال جاری میلادی، ۲۷.۹۱ مگابیت‌ بر ثانیه که رتبه ایران را با دو پله صعود نسبت به ماه گذشته، به ۷۲ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است.

سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از فاکتورهای کیفی خدمات اینترنتی محسوب می‌شود. در ایران در حالی که تا چندین سال پیش برخی معتقد بودند فناوری اطلاعات و اینترنت، جزو کالاهای لوکس است و اینترنت ۱۲۸ کیلوبیتی برای دسترسی مردم کافی است، اکنون دیگر کمتر کسی از اهمیت استفاده از اینترنت غافل است و فناوری اطلاعات به پدیده‌ای ضروری در زندگی افراد تبدیل شده است.

طبق اطلاعات وب‌سایت Speedtest که شاخص‌های جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می‌کند. در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل در تمامی کشورها، ۳۱.۹۵ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۱۱.۳۲ مگابیت‌برثانیه بود. متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت پهن‌باند ثابت نیز در تمامی کشورها، ۷۴.۲۳ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۴۰.۷۹ مگابیت‌برثانیه اعلام شد.

در حال حاضر و طبق آخرین آمار منتشرشده تا ماه آگوست ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۴.۸۲ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۹۹ مگابیت‌برثانیه و تاخیر، ۴۲ میلی‌ثانیه است. است. همچنین در حوزه اینترنت ثابت، متوسط جهانی سرعت دانلود، ۸۴.۳۳ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۴۴.۱۰ مگابیت‌برثانیه و تاخیر، ۲۲ میلی‌ثانیه است.

رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه آگوست ۲۰۲۰، به ترتیب به کره جنوبی (۱۱۳.۰۱ مگابیت‌برثانیه)، چین (۱۱۱.۲۶ مگابیت‌برثانیه)، امارات متحده عربی (۱۱۱.۱۳ مگابیت‌برثانیه)، قطر (۸۸.۰۷ مگابیت‌برثانیه) و عربستان (۷۷.۵۵ مگابیت‌برثانیه) تعلق دارد. همچنین رتبه یک تا پنج اینترنت پهن‌باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۱۸.۰۷ مگابیت‌برثانیه)، هنگ‌کنگ (۲۰۵.۶۹ مگابیت‌برثانیه)، رومانی (۱۷۵.۳۹ مگابیت‌برثانیه)، تایلند (۱۷۳.۴۱ مگابیت‌برثانیه) و سوییس (۱۷۰.۶۷ مگابیت‌برثانیه) تعلق دارد.

وضعیت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

سال ۲۰۲۰ با متوسط سرعت دانلود ۲۷.۵۳ مگابیت‌برثانیه در رتبه ۷۰ قرار داشت، در بخش اینترنت پهن‌باند ثابت نیز ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت‌برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود.

در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۹۱ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۸۵ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را به ۷۲ از میان ۱۴۰ کشور رسانده و در مقایسه با رتبه ۷۰ در ژانویه سال جاری میلادی، حاکی از سقوط ۲ رتبه‌ای و در مقایسه ، حاکی از صعود ۲ رتبه‌ای است.

این در حالی است که در ماه جولای، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۲۷ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۳۹ مگابیت‌برثانیه بود. همچنین طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از ایرلند و برزیل کندتر و از دومنیک و آرژانتین سریع‌تر است.

در بخش اینترنت پهن‌باند ثابت در ماه ژانویه سال جاری، ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت‌برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود. در حال حاضر در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۰.۵۸ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۳.۱۸ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را با ۵ رتبه صعود نسبت به ماه گذشته، به ۱۱۹ می‌رساند و در مقایسه با ژانویه نیز سه رتبه صعود را تجربه کرده است.

این در حالی است که در ماه جولای، در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۸.۱۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۰.۹۸ مگابیت‌برثانیه بود. همچنین طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از جمهوری کیپ ورد و میانمار کندتر و از صحرای غربی و توگو سریع‌تر است.

انتهای پیام

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

تست کرونای ۱۱ نفر از حاضران مناظره انتخاباتی ترامپ-بایدن مثبت شد

ش اکتبر 3 , 2020
سیاسی/ بین الملل مقامات شهر کلیولند ایالت اوهایو از مثبت شدن تست کرونای ۱۱ نفر از افراد حاضر در مناظره انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا با رقیب دموکراتش خبر داده‌اند. بعد از برگزاری اولین مناظره انتخاباتی میان دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در شهر کلیوند ایالت اوهایو، مقامات این شهر گفته‌اند […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000