هند با موفقیت‌ یک موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای آزمایش کرد

سیاسی/ بین الملل 5f7874c620d7c_5f7874c620d7f رسانه‌های هند گزارش دادند این کشور توانسته با موفقیت یک نسخه جدید از یک موشک بالستیک زمین به زمین خود با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را امروز، شنبه آزمایش کند.

این رسانه‌ها گزارش کردند که موشک زمین به زمین "شوریا" می‌تواند یک هدف را در برد ۸۰۰ کیلومتر مورد اصابت قرار دهد.

خبرگزاری ANI در گزارشی امروز به نقل از منابع آگاه عنوان کرد: "هند امروز با موفقیت به شلیک آزمایشی یک نسخه جدید از موشک بالستیک زمین به زمین شوریا با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای پرداخت؛ موشکی که می‌تواند اهداف را در برد حدود ۸۰۰ کیلومتر مورد اصابت قرار دهد.

این رسانه به نقل از منابع خود نوشت: این موشک منجر به تکمیل دسته موجود سیستم‌های موشکی شده و سبکتر و کار با آن راحت‌تر است.

دو روز قبل هم هند با موفقیت به آزمایش یک موشک ضد تانک هدایت شونده با لیزر با برد بیش از چهار کیلومتر پرداخت. این موشک که از سوی سازمان توسعه و پژوهش دفاعی هند تولید شده از یک تانک جنگی نسل سومی مدل آرجون شلیک شده و با دقت تمام به اهدافش اصابت کرد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

آموزش مدارس تا ۱۸ مهرماه غیرحضوری و مجازی شد

ش اکتبر 3 , 2020
معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران با تاکید بر دایر بودن آموزش مجازی مدارس گفت: برابر روال گذشته آموزش مجازی مدارس و کار شبکه شاد دایر خواهد بود. حمیدرضا گودرزی با اشاره به تعطیلی یک هفته ای مدارس تا ١٨ مهرماه به دلیل شیوع کرونا ویروس بر اساس تصمیم ستادملی کرونا […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000