هشدار یک موسسه بین‌المللی درباره تاثیر سوء همه‌گیری بر کودکان

5f7835668b3eb_5f7835668b3ee

موسسه خیریه Save the Children هشدار داد: همه گیری بیماری کووید-۱۹ موجب بیشترین افزایش در موارد ازدواج کودکان طی ۲۵ سال در دنیا می‌شود.

بنابر اعلام موسسه Save the Children تا سال ۲۰۲۵ میلادی و در نتیجه همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ حدود ۲.۵ میلیون دختربچه در دنیا در معرض کودک همسری قرار می‌گیرند.

کارشناسان این موسسه خیریه این رقم را بیشترین افزایش در موارد کودک همسری در ۲۵ سال اخیر توصیف کردند که می تواند پیشرفت های بدست آمده در پایان دادن به این معضل را با خطر مواجه کند.

دختران در مناطق آفریقا، آمریکای لاتین و کارائیب در میان آسیب پذیرترین گروه‌ها هستند

آمار نشان می دهد در سال جاری میلادی حدود ۵۰۰ هزار دختر دیگر در معرض کودک همسری بوده اند و این ارقام علاوه بر رقم ۱۲ میلیون دختری است که قربانی کودک همسری هستند.

افزایش آمار کودک همسری به پیامدهای اقتصادی همه گیری کووید-۱۹ نسبت داده شده که شمار قابل توجهی از خانواده ها را در بسیاری از کشورها به سمت فقر سوق داده است.

به گزارش اسکای نیوز، پیش بینی می شود کشورهای جنوب آسیا بیشترین افزایش را در موارد کودک همسری داشته باشند و در سال جاری نزدیک به ۲۰۰ هزار دختر دیگر در این منطقه در معرض کودک همسری قرار گیرند. همچنین دختران در مناطق آفریقا، آمریکای لاتین و کارائیب در میان آسیب پذیرترین گروه‌ها هستند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

سامیه لک رکورد شکست!

ش اکتبر 3 , 2020
در کارنامه بازیگری سامیه لک، سه فیلم سینمایی و پنج سریال تلویزیونی دیده می‌شود. این روزها که شبکه های تلویزیونی آنچنان که باید سریال جدید ندارند به بازپخش سریال های سال های گذاشته روی آورده اند. در این میان اما و طی روزهای اخیر سه سریال از پنج سریال کارنامه […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000