آیا افکار عمومی نقش نداشتن اصلاح‌طلبان در عملکرد دولت را می‌پذیرد؟

سیاسی/ سیاست داخلی 5f7835c32b39f_2020-10-03_11-56 فعال رسانه‌ای اصولگرا گفت: به لحاظ اخلاقی جالب نیست که جناحی از فردی حمایت کند اما بعد بگوید حمایتی نداشته‌ام.

محمد مهاجری درباره اینکه تا چه میزان افکار عمومی از اصلاح طلبان می پذیرند که آنها نقش کمی در دولت و مشکلات کشور داشته اند، اظهار کرد: هرقدر که جامعه اعلام برائت اصولگرایان از احمدی نژاد را پذیرفت، به همان میزان هم از اصلاح طلبان می پذیرد که در عملکرد دولت روحانی نقش نداشته اند.البته قبول دارم احمدی نژاد و روحانی از بدنه رای و جناح حامی خود فاصله گرفتند ولی افکار عمومی این را نمی پذیرد که جناحی از تصمیم سیاسی خود عقب نشینی کند.

وی در ادامه افزود: به لحاظ اخلاقی هم جالب نیست که جناحی از فردی حمایت کند اما بعد بگوید حمایتی نداشته ام. اصولگرایان از احمدی نژاد حمایت کردند اما وقتی به زعم خود دیدند که او دیگر رسم اصولگرایی ندارد، از او فاصله گرفتند و اصلاح طلبان هم نسبت به روحانی همین کار را کردند. در زمان دولت دوم خاتمی هم عده ای از اصلاح طلبان از او فاصله گرفته و از مرگ اصلاحات گفتند. در دولت هاشمی هم کسانی که شعار می دادند مخالف هاشمی دشمن پیغمبر است، وقتی احساس کردند شرایط بر وفق مرادشان نیست، گفتند که ما نبودیم که از هاشمی حمایت کردیم.

مهاجری در پایان با بیان اینکه افکار عمومی این برائت ها را باور نمی کند، تصریح کرد: دلیل اینکه عده ای از رییس جمهور می برند این است که فرایند انتخاب فرد به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری، حزبی نیست. در انتخابات حزبی وقتی کاندیدای حزب در انتخابات رای آورد، آن حزب مسئول عملکرد رییس جمهور منتخب می شود. در ایران چون این فرایند وجود ندارد، بعد مدتی «من نبودم های» حامیان رییس جمهور شروع شده و این افراد مسئولیت خود را نمی پذیرند. البته این ها در نظر افکار عمومی دعواهای بیهوده است و مردم این افراد را به عنوان افرادی که مسئولیت نپذیرفته و در انتخابات بعدی دنبال جمع کردن رای برای افراد دیگری هستند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

دستمزد کارگران تنها ۳۸ درصد هزینه معیشت را جواب می‌دهد

ش مهر 12 , 1399
رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورای اسلامی کار با اشاره به اینکه دستمزد تنها ۳۸ درصد سبد معیشت را پوشش می دهد گفت: کارگران برای جبران ۶۲ درصدی هزینه های خود باید کارهای کاذب کنند. فرامرز توفیقی‌، رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور، با اشاره به اینکه […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000