کرونا فرصت‌طلب است، بهداشت را جدی بگیرید

5f75d8b54cc45_5f75d8b54cc48

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین وضعیت کرونا در فارس را تشریح و خاطرنشان کرد که از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۹۱ نفر در فارس بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

دکتر سید روح الله حسینی پنجشنبه ۱۰ مهر در جلسه اعلام آمار بیماری کووید۱۹ و با بیان اینکه متاسفانه ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده‌اند، افزود: با این موارد جدید، آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۹۹۱ نفر رسیده است.

او اضافه کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۲۹۳ هزار و ۶۵۱ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۵۵ هزار و ۲۳ مورد مثبت شناسایی شده است.

حسینی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۵۰ هزار و ۲۰۱ نفر عنوان کرد و گفت: هم اکنون ۸۰۹ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۲ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با یادآوری اینکه کرونا در کمین افراد بی مبالات است، گفت: این ویروس فرصت طلب از هرگونه بی توجهی و سهل انگاری در رعایت دستورات بهداشتی برخی افراد استفاده می کند، بنابراین برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس، باید استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و شست و شوی مرتب دست ها را جدی بگیریم.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

زنانی که سودای کاخ سفید دارند

پ اکتبر 1 , 2020
سیاسی/ بین الملل چشم ‌انداز انتخابات پیش رو به ما می‌ گوید، انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا در سال 2024 از آن زنان خواهد بود. ایندیپندنت در گزارشی نوشت: «هیلاری کلینتون» دو بار بخت خود را برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری آمریکا آزمود. یک ‌بار در رقابت با «باراک […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000