دومین واکسن کرونا هم در روسیه به ثبت رسید

5f75e4b9a4f81_2020-10-01_17-46

واکسن دوم کرونا «اپی واک کرونا» نام گرفته است و شرکت سازنده آن می گوید که بر اساس عوامل مصنوعی پپتیدی ساخته شده است و می تواند در بدن مصونیت دربرابر ویروس کووید-۱۹ ایجاد کند.

در حالی که واکسنیاسیون با واکسن نخست روسیه برای کرونا در این کشور آغاز شده است، واکسن دوم کرونا نیز در روسیه ثبت شد.

واکسن دوم کرونا در روسیه را مرکز ویروس شناسی و بیوتکنولوژیک «وکتور» در نووسیبیرسک ساخته است و انستیتو فدرال ثبت مالکیت صنایع روسیه، روز پنجشنبه آن را ثبت رسمی کرد.

واکسن دوم کرونا «اپی واک کرونا» نام گرفته است و شرکت سازنده آن می گوید که بر اساس عوامل مصنوعی پپتیدی ساخته شده است و می تواند در بدن مصونیت دربرابر ویروس کووید-۱۹ ایجاد کند.

آنا پوپووا رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه موسوم به روس پاترب نادزور (نهاد دست اندر کار مبارزه با بیماریهای عفونی در روسیه) روز گذشته از پایان مراحل آزمایش بالینی واکسن دوم کرونا خبر داده بود.

الکساندر ریژکوف رئیس بخش بیماریهای عفونی مسری از حیوانات مرکز وکتور گفته است که واکسن اپی واک کرونا مصونیت مادام العمر نمی دهد و حداقل شش ماه فرد واکسینه شده را در برابر کووید-۱۹ مصون می کند.

وزارت بهداشت روسیه از یک هفته پیش کار ثبت واکسن جدید کرونا را آغاز کرده بود.

انتظار می رود این واکسن بر روی ۵ هزار نفر دارای سنین مختلف آزمایش شود.

واکسن نخست کرونا در روسیه به نام واکسن اسپوتنیک و پس از تزریق آزمایشی آن بر روی گروه هایی از داوطلبان، روز ۲۱ مرداد در روسیه به ثبت رسید.

این واکسن در سه مرحله آزمایش شد و در مرحله سوم ان که اوایل مهر ماه به پایان رسید، ۳ هزار داوطلب در مسکو شرکت کردند.

این واکسن توسط موسسه تحقیقاتی گمالیا و وزارت دفاع روسیه تولید شده است و برای واکسیناسیون مردم روسیه در همه مناطق این کشور توزیع شده است.

براساس آخرین گزارش ستاد مقابله با گسترش کرونا در روسیه طی ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان به کرونا با شناسایی هشت هزار و ۹۴۵ مورد جدید به یک میلیون و ۱۸۵ هزار و ۲۳۱ نفر و آمار جانباختگان ناشی از این بیماری با افزایش ۱۶۹ نفر دیگر به ۲۰ هزار و ۸۹۱ تن رسیده است که همچنان روند صعودی را نشان می‌دهد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

بیانیه نمایندگان، ولی فقیه در ۴ استان: قره‌باغ متعلق به آذربایجان است

پ اکتبر 1 , 2020
سیاسی/ سیاست داخلی نمایندگان ولی فقیه در استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل و زنجان با صدور بیانیه‌ای عنوان کردند: دولت آذربایجان در بازپس‌گیری اراضی قره‌باغ کاملاً قانونی و شرعی عمل کرده است. ائمه جمعه استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل و زنجان در ارومیه در خصوص موضوع اقدام کشورهای آذربایجان و ارمنستان بر […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000