ترامپ به امیر کویت «نشان لیاقت» داد

سیاسی/ بین الملل 5f64f80a750ee_2020-09-18_22-40 کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به «شیخ صباح الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت برای تلاش‌هایش در حل مسأله محاصره قطر توسط همسایگان عربش، «نشان لیاقت» داد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: امیر کویت به عنوان یکی از رهبران خاورمیانه در دهه‌های گذشته، یک شریک و دوست واقعی برای آمریکا بوده است.
این بیانیه می افزاید: امیر کویت یک دیپلمات بی‌همتا نیز به شمار می‌آید که ۴۰ سال به عنوان وزیر خارجه کشورش خدمت کرده است. میانجی‌گری خستگی‌ناپذیر وی برای حل مسائل خاورمیانه باعث کاهش شکاف‌ها در بحرانی‌ترین شرایط شده است.
«شیخ ناصر بن صباح الأحمد الصباح» پسر ارشد امیر کویت به نمایندگی از پدرش در یک مراسم خصوصی این نشان را دریافت کرد.
امیر کویت در ماه ژوئیه با یک هواپیمای C-۱۷ نیروی هوایی آمریکا به ایالات متحده رفت و در بیمارستانی در آن کشور بستری شد. وی همچنان در «کلینیک مایو» بستری است.
نشان لیاقت یکی از نشان‌های افتخار در آمریکاست که صرفاً توسط رئیس جهموری این کشور به رؤسای دولت‌ها داده می‌شود.
بحرین، عربستان سعودی و امارات از ژوئن ۲۰۱۷ قطر را در محاصره اقتصادی قرار داده‌اند. مصر نیز به این محاصره پیوسته است. این کشور در پی آغاز محاصره، حریم هوایی و مرزهای خود را به روی قطری‌ها بستند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

گفتگوی تصویری با مهران رجبی در بیمارستان/ ویدئو

ج سپتامبر 18 , 2020
وضعیت مهران رجبی بازیگر سرشناس که به کرونا مبتلا شده، به حالت پایدار رسیده و حال او نسبت به روز گذشته بهتر است.badoorbin.comakhbarazad.comمنبع : خبرفوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000