کدام بازیگران مرد بیشترین اسکار را برده‌اند؟

بردن جایزه اسکار برای یک بازیگر مهم است؛ چرا که باعث متمایز شدن او از سایرین می‌شود. در این مقاله به رکوردداران جایزه اسکار در بخش بازیگران مرد می‌پردازیم.

دریافت جایزه اسکار برای یک بازیگر بسیار مهم است؛ چرا که او را به سوی راه جدیدی هدایت می‌کند و زمینه حضورش در نقش‌های مهمتر و فیلم‌های بزرگتر را فراهم می‌آورد. به همین خاطر کسب جایزه اسکار کار آسانی نیست.

در حالی که هر سال به بازیگران مختلفی جایزه داده می‌شود، در طول تاریخ ۹۲ ساله اسکار اندک بازیگرانی هستند که این جایزه را بیش از دوبار دریافت کرده اند.

در حال حاضر رکورد این جایزه به کاترین هپبورن تعلق دارد. کسی که ۴ جایزه اسکار دریافت کرده و سابقه ۱۲ نامزدی را در این جوایز دارد. البته در این گزارش تنها به بازیگران مرد اشاره خواهد شد که بر اساس تعداد برنده شدن اسکار و در نهایت میزان نامزدی آن‌ها رتبه بندی شده اند.

شان پن: ۲ جایزه اسکار (۵ نامزدی)

۱۱ بازیگر با بیشترین سابقه بردن اسکار
شان پن بازیگری را از دهه هفتاد میلادی آغاز و دو جایزه اسکار دریافت کرده است. یکی از آن‌ها مربوط به فیلم «رودخانه مرموز» در سال ۲۰۰۴ و دیگری به فیلم «میلک» در سال ۲۰۰۸ مربوط می‌شود. او برای سه فیلم دیگر از جمله «راه رفتن مرد مرده» هم توانست، نامزد اسکار شود.

تام هنکس: ۲ جایزه اسکار (۶ نامزدی)

۱۱ بازیگر با بیشترین سابقه بردن اسکار
هنکس دو جایزه اسکار خود را به صورت متوالی برای فیلم‌های «فیلادلفیا» و «فارست گامپ» به ترتیب در سال‌های ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ دریافت کرد. اولین تجربه نامزدی او در اسکار به فیلم سینمایی «بزرگ» محصول سال ۱۹۸۸ باز می‌گردد. او برای سه فیلم «نجات سرباز رایان»، «دورافتاده» و اخیراً هم برای «یک روز خوب در محله» نامزدی این جایزه را تجربه کرده است.

مایکل کین: ۲ جایزه اسکار (۶ نامزدی)

۱۱ بازیگر با بیشترین سابقه بردن اسکار
کین، دیگر بازیگری که دوبار اسکار گرفته اولین جایزه اش را برای فیلم سینمایی «هانا و خواهرش» دریافت کرد و دومین جایزه اش را نیز برای فیلم سینمایی «قوانین خانه سایدر» در سال ۲۰۰۰ گرفت. این بازیگر که اکنون ۸۷ ساله است، در میان ۲۰ بازیگر پولساز سینما قرار دارد. جدیدترین فیلم او «انگاشته» کریستوفر نولان است.

داستین هافمن: ۲ جایزه اسکار (۷ نامزدی)

۱۱ بازیگر با بیشترین سابقه بردن اسکار
در حالی که او تنها برای دو فیلم «کرامر علیه کرامر» و «مرد بارانی» توانسته جایزه اسکار ببرد، سابقه هفت بار نامزدی اسکار را دارد. «سگ را بجنبان» و «توستی» دو مورد از فیلم‌های او است که توانسته با آن‌ها نامزد اسکار شود. این بازیگر به خاطر صداپیشگی انیمیشن «پاندای کونگ فو کار» هم شناخته می‌شود.

رابرت دنیرو: ۲ جایزه اسکار (۸ نامزدی)

۱۱ بازیگر با بیشترین سابقه بردن اسکار
یکی از مورد احترام ترین بازیگران سینما، رابرت دنیرو است که در گروه دو اسکاری‌ها قرار می‌گیرد. جوایز او به دو فیلم سینمایی «پدرخوانده ۲» و «گاو خشمگین» بر می‌گردد. شش نامزدی دیگر او مربوط به فیلم سینمایی «راننده تاکسی»، «شکارچی گوزن»، «تنگه وحشت»، «مرد ایرلندی»، «بیداری ها» و «دفترچه امیدبخش» است.

دنزل واشینگتن: ۲ جایزه اسکار (۸ نامزدی)

۱۱ بازیگر با بیشترین سابقه بردن اسکار
تنها سیاه پوستی که در تاریخ اسکار توانسته دوبار برنده جایزه اسکار شود، دنزل واشنگتن است. او هشت بار نیز سابقه نامزدی این جایزه را در کارنامه اش ثبت کرده است. اولین جایزه او به فیلم سینمایی «افتخار» در سال ۱۹۹۰ و دومین جایزه نیز به «روز تمرین» محصول سال ۲۰۰۲ باز می‌گردد. اولین نامزدی او در سال ۱۹۸۸ با فیلم «آزادی را فریاد کن» رقم خورد.

جک لمون: ۲ جایزه اسکار (۸ نامزدی)

۱۱ بازیگر با بیشترین سابقه بردن اسکار
نامزدی‌های او از سال ۱۹۶۰ آغاز شد و تا سال ۱۹۷۴ ادامه داشت. او برای فیلم‌های «آقای رابرتس» و «ببر را نجات بده» دو جایزه خود را دریافت کرده است. لمون که در سال ۲۰۰۱ و در سن ۷۶ سالگی جان خود را از دست داد، در فیلم‌های محبوب زیادی بازی کرد که البته نامزد اسکار نشدند.

مارلون براندو: ۲ جایزه اسکار (۸ نامزدی)

۱۱ بازیگر با بیشترین سابقه بردن اسکار
مارلون براندو در کارنامه طویل و طولانی اش توانسته دو جایزه اسکار ببرد و هشت بار نامزد شود. یکی از اسکار‌های او به بازی در فیلم سینمایی «پدرخوانده» در سال ۱۹۷۳ تعلق گرفت؛ اما دیگر جایزه اسکار قبل از پدر خوانده در سال ۱۹۵۵ برای فیلم «در بارانداز» به وی اهدا شد.

اسپنسر تریسی: ۲ جایزه اسکار (۹ نامزدی)

۱۱ بازیگر با بیشترین سابقه بردن اسکار
تریسی در بین بازیگرانی که دو جایزه اسکار گرفته‌اند، بیشترین نامزدی را دارد. او برای «ناخدا‌های دلیر» و «شهرک پسرها» به ترتیب در سال‌های ۱۹۳۸ و ۱۹۳۹ اسکار دریافت کرد. او اولین نامزدی اسکار خود را هم در سال ۱۹۳۷ با فیلم «سان فرانسیسکو» رقم زد. او آخرین جایزه اسکارش را پس از مرگش دریافت کرد.

دنیل دی لوئیس: ۳ جایزه (۶ نامزدی)

۱۱ بازیگر با بیشترین سابقه بردن اسکار
دنیل دی لوئیس، رزومه کاری چشمگیری دارد. او از ۶ باری که توانسته در بین نامزد‌های اسکار حضور پیدا کند، موفق شده سه جایزه را کسب کند. او نخستین جایزه خود را با فیلم «پای چپ من» در سال دریافت کرد و دو دهه بعد در سال ۲۰۰۸ با فیلم «خون به پا خواهد شد» و سال ۲۰۱۳ با فیلم «لینکلن»، باز هم موفق به کسب جایزه اسکار شد.

جک نیکلسون: ۳ جایزه اسکار (۱۲ نامزدی)

۱۱ بازیگر با بیشترین سابقه بردن اسکار
نقش آفرینی او در فیلم‌های زیادی مورد تحسین واقع شده است. نیکلسون ۳ جایزه اسکار دارد و از لحاظ نامزدی این جایزه هیچ یک از بازیگران مرد حتی به او نزدیک هم نیستند. اولین حضور او به عنوان نامزد بهترین بازیگری در اسکار، سال ۱۹۷۰ و با فیلم «ایزی رایدر» رقم خورد. او برای «دیوانه از قفس پرید» اولین جایزه اسکار را گرفت و دو اسکار دیگرش به خاطر نقش آفرینی در فیلم‌های «بهتر از این نمیشه» و «شرایط مهرورزی» بود.پ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اسکار
جک نیکلسون
دنیل دی‌لوییس
تام هنکسپ

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

"مهران احمدی" و "نفیسه روشن" همبازی "امیر کربلایی‌زاده" شدند

د شهریور 3 , 1399
مهران احمدی و نفیسه روشن به جمع بازیگران «وانتافه» پیوستند. فیلم تلویزیونی «وانتافه» به کارگردانی محمدحسین امانی و تهیه کنندگی محمدجواد موحد با تکمیل بازیگران و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی جلوی دوربین رفت. این فیلم تلویزیونی که نخستین تجربه کارگردانی فیلم بلند محمدحسین امانی است با حضور مهران […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000