احتمال اجباری شدن تزریق واکسن کرونا در استرالیا

5f3cdec7dbb59_5f3cdec7dbb5c نخست‌وزیر استرالیا گفته است که می‌خواهد واکسیناسیون ویروس کرونا را برای همه شهروندان کشورش اجباری کند.

این سخنان اسکات موریسون پس از امضای توافق دولت استرالیا با شرکت چندملیتی داروسازی “آسترازنکا” اعلام شد.

این شرکت انگلیسی – سوئدی واکسن بالقوه‌ای را که محققان دانشگاه آکسفورد در حال کار روی آن هستند تولید خواهد کرد.

گروه‌های مختلفی در سراسر دنیا در تلاش هستند تا واکسنی موثر برای کووید-۱۹ تهیه کنند.

وزارت بهداشت روسیه نیز اخیرا اعلام کرد که تولید واکسن جدید کرونا را آغاز کرده است. این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این واکسن تا پایان ماه جاری عرضه می‌شود.

به گزارش بی‌بی‌سی، استرالیا به دلیل اقدامات پیشگیرانه در ابتدای همه‌گیری، وضعیت بهتری داشته اما از ماه ژوئن، پس از برداشته شدن محدودیت‌ها آمار مبتلایان کرونا افزایش یافته است.

استرالیا واکسن کرونا را رایگان در اختیار همه شهروندانش قرار می‌دهد

نخست وزیر استرالیا روز سه شنبه گفت که کشورش با همه طرف هایی که احتمال دارد در ساخت واکسن موفق شوند، در حال گفتگو است. البته او تأکید کرد که استرالیا از پژوهشگران محلی برای تولید و ساخت واکسن ضد کرونا حمایت می کند.

موریسون تاکید کرد: در صورت موفقیت آمیز بودن این واکسن، ما بلافاصله خود اقدام به تولید واکسن و آن را به ۲۵ میلیون استرالیایی به‌ طور رایگان عرضه می‌کنیم.

نکته قابل توجه در قرارداد استرالیا با شرکت آسترازنکا این است که به موضوع قیمت پرداخته نشده است. همچنین تاکنون نامی از هیچ تولیدکننده محلی برای تهیه واکسن به میان نیامده است.

بنابر گزارش یورونیوز، استرالیا همچنین قرارداد ۱۵.۲ میلیون یورویی با یک شرکت آمریکایی برای تهیه سرنگ و سوزن که هنگام تزریق واکسن استفاده خواهد شد، امضا کرده است.

واکسن کرونا
استرالیا
اجباری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

انفجار بیروت، رازِ بازیگر گمشده را بر ملا کرد

چ مرداد 29 , 1399
در جریان انفجار بیروت مشخص شد یکی از بازیگران قدیمی این کشور که چند سالی همه از او بی خبر بودند، مدتی است در خانه سالمندان نگهداری می‌شود. او پس از انفجار، به دلیل زخمی شدن، از خانه سالمندان به بیمارستان منتقل شد. انطوان کرباج، بازیگر قدیمی لبنانی که چند […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000