تداوم وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک در شرق کشور

5f3cc17cbce00_2020-08-19_10-36

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: در شرق کشور تا پنج روز آینده وزش باد شدید همراه با گرد و خاک دور از انتظار نیست.

صادق ضیاییان اظهار کرد: طی دو روز آینده در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در ارتفاعات استان‌های کرمان و هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق فارس رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. طی روز جمعه (۳۱ مرداد) این شرایط محدود به ارتفاعات کرمان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امروز (۲۹ مرداد) در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر و برخی نقاط استان اردبیل بارش پراکنده باران گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: بعد ازظهر روز شنبه و یکشنبه (۱ و ۲ شهریور) در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین طی روز یکشنبه بارش در سواحل دریای خزر دور از انتظار نیست .

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی پدیده غالب تا پنج روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک خواهد بود و دریای عمان نیز طی پنج روز آینده مواج پیش بینی می شود.

ضیاییان در ادامه گفت: از امروز تا جمعه دمای هوا در نوار شمالی کشور بین ۴ تا ۶ درجه افزایش می‌یابد.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۳۰ مرداد) صاف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۳۱ مرداد) نیز صاف گاهی همراه با وزش باد و اوایل شب افزایش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایسنا

پیش بینی هواشناسی
محیط زیست

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

پخش سریال «پریدخت» با بازی لیلا حاتمی

چ مرداد 29 , 1399
در ایام محرم شبکه تهران هر شب ساعت ۲۳ سریال «پریدخت» را پخش می‌کند. «پریدخت» داستان زندگی دختری به همین نام است، که فرزند یکی از تاجران سرشناس شهر است که دو خواستگار به نام های نادر و نصرت دارد. داستان سریال از سال ۱۳۱۴ و در جریان واقعه مسجد […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000