محاکمه دوباره عامل قتل در عروسی

5f3b8122eafbf_2020-08-18_11-50

همزمان با نقض حکم دیه و حبس پسر نوجوان که در یک مراسم عروسی مرتکب قتل شده بود وی بار دیگر در دادگاه کیفری محاکمه شد.

این پسر 16 ساله حدود 4 سال قبل در یک مراسم عروسی که در تالار پذیرایی واقع در بلوار الغدیر برگزار شد پسر 24 ساله‌ای به نام کامران را به قتل رساند.

ساعتی بعد نیز مأموران کلانتری 151 یافت‌آباد راهی محل حادثه شدند و در نخستین گام از تحقیقات به پرس و جو از میهمانان پرداختند و مشخص شد که میهمانان در حیاط مشغول رقص چوب بودند و دعوا میان کامران و دوستانش و پسر نوجوانی به نام حسام و خانواده وی رخ داد.

پلیس به بررسی فیلم دوربین‌های مدار بسته تالار پرداخت و حسام را شناسایی و وی را در شهرک ولیعصر تهران بازداشت کرد. وی سرانجام لب به بیان حقیقت گشود و به قتل اعتراف کرد.

نخستین دادگاه
متهم در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران در حالی پای میز محاکمه ایستاد که اولیای دم برای وی قصاص خواستند.

حسام که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود در دفاع از خودش گفت: باور کنید من چاقو را روی سینه حسام کشیدم و به سینه او فرو نکردم. تعدادی از میهمانان چاقو داشتند و ممکن است یکی از آنها ضربه کشنده را به مقتول زده باشد.

در پایان جلسه قضات با توجه به نظریه کمیسیون 3 و 5نفره پزشکی قانونی که اعلام کرده بود حسام هنگام ارتکاب قتل رشد عقلی نداشته وی را در راستای ماده 91 قانون مجازات اسلامی از قصاص معاف کرده و او را به پرداخت دیه و 5سال زندان محکوم کردند.

اما این حکم در دیوان عالی کشور تأیید نشد و قضات اعلام کردند از آنجا که کمیسیون 7نفره پزشکی قانونی در گزارشی نوشته است رشد عقلی حسام هنگام ارتکاب جرم احراز نشده لازم است وی بار دیگر از خود دفاع کند.

دومین دادگاه
حسام این بار در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد و گفت: هنگام رقص چوب پدرم دست کامران را گرفت و از او خواست تا عقب‌تر بایستد که او عصبانی شد. برادران کامران به پدرم حمله کردند و چون پدرم در آن درگیری تنها بود به هواخواهی از او وارد دعوا شدم.

حتی یکی از برادران کامران با چاقو ضربه‌ای به دستم زد که زخمی شدم. من هم چاقویی را که در جیب داشتم بیرون آوردم و به سمت کامران پرتاب کردم اما چاقو را به سینه او فرو نکردم. الان هم تقاضای عفو و بخشش دارم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا برای حسام حکم صادر کنند.

منبع: ایران

قتل
مراسم عروسی
محاکمه
دادگاه
تهران

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

امسال روز پزشک متفاوت تر از سال های قبل است

چ مرداد 29 , 1399
عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور، با اشاره به مجاهدت ها و ایثار جامعه پزشکی در مواجهه با بیماری کرونا، گفت: روز پزشک امسال متفاوت‌تر از سال‌های قبل است. به گزارش خبرگزاری مهر، بهنام عباسیان، در نوشتاری به موضوع «روز پزشک» اشاره کرد و افزود: روز پزشک امسال متفاوت‌تر از سال‌های قبل است، امسال با قلبی پر از اندوه به استقبال روز پزشک می‌رویم. در حالی به استقبال روز پزشک می‌رویم که در سوگ همکاران خود هستیم، همکارانی که با فدای جان خود از سلامتی آحاد جامعه دفاع کردند، مدافعین عرصه سلامت که با قامتی راسخ شربت شهادت را نوشیدند. همکار عزیز، روز پزشک را به اقتدار ایران عزیز و سلامتی مردم غیورش و جان نثاری تو می‌ایستم و با یک دقیقه سکوت به تو ادای احتر..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000