رضایت ۸۳ درصد بیماران ترخیصی کرونا از عملکرد پزشکان

رضایت ۸۳ درصد بیماران ترخیصی کرونا از عملکرد پزشکان

موسسه عالی پژوهش‌های تامین اجتماعی، به منظور سنجش رضایت بیماران کرونا که در بیمارستان‌های سازمان تأمین اجتماعی بستری بوده‌ اند، یک نظرسنجی انجام داده است.

نظرسنجی حاضر با عنوان «رضایت‌سنجی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا ترخیصی از بیمارستان‌های سازمان تأمین اجتماعی» با همکاری معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی از جمله نظرسنجی‌های برآمده از این رویکرد جدید مؤسسه و گروه پژوهشی است. در این نظرسنجی تلاش شده‌است تا میزان رضایت این دسته از شهروندان از تجربه حضور در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی در برخی استان‌های کشور شامل ۱۰ استان آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، سمنان، فارس، قزوین، گلستان، گیلان و مازندران بررسی شود.

این تحقیق از نظر زمان، یک تحقیق مقطعی است که هدف اصلی آن، سنجش و رضایت بیماران ترخیص شده مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سازمان تامین اجتماعی در دوره بستری‌شان است.

جامعه آماری این پژوهش، شامل بیمارانی است که در بیمارستان‌های سازمان تامین اجتماعی بستری بودند و نمونه گیری بر اساس اطلاعاتی است که معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی در اختیار موسسه قرار داده است.

براساس داده‌های این پژوهش، ۴۳.۲ درصد از پاسخگویان زن و ۵۶.۸ درصد مرد هستند و تحقیق از تماس تلفنی با بیماران بستری شده در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، سمنان، فارس ،قزوین، گلستان، گیلان و مازندران جمع‌آوری شده است.

۱۴.۱ درصد این افراد بیسواد و مابقی در سطوح مختلف تحصیلات حصیلی قرار دارند و بیشترین حجم نمونه با ۴۳.۱ درصد متعلق به افرادی است که سطح تحصیلات آنها زیر دیپلم است، همچنین ۲۴ درصد افراد دیپلم، ۵ درصد فوق دیپلم، ۸.۳ درصد لیسانس، ۳.۹ درصد فوق لیسانس و ۱.۷ درصد دکتری هستند.

بر اساس داده‌های به دست آمده ۲۷.۳ درصد افراد در گروه سنی ۴۰ تا ۵۰ سال قرار داشته و بیشترین حجم نمونه متعلق به این گروه سنی است و کمترین تعداد متعلق به گروه سنی ۱۰ تا ۲۹ سال است. ۶.۳ درصد در گروه سنی ۲۰ تا ۳۰ سال، ۱۵.۸ درصد در گروه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال، ۲۳.۴ در گروه سنی ۵۰ تا ۶۰ سال، ۱۵.۳ درصد در گروه سنی ۶۰ تا ۷۰ سال و ۱۰.۴ درصد بالای ۷۰ سال سن دارند.

متوسط مخارج ماهیانه سرپرست خانوار در این جامعه هدف اینگونه گزارش شده که ۱.۷ کمتر از ۵۰۰ هزار تومان، ۵.۸ درصد بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان، ۲۴.۹ بین یک تا ۲ میلیون تومان، ۲۵.۱ درصد بین سه تا چهار میلیون تومان، ۱۳ درصد بین ۴ تا ۶ میلیون و ۶.۱ درصد بیش از ۶ میلیون تومان درآمد داشته‌اند.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد، ۴۸.۸ وضعیت کسب و کارشان پس از بستری خسارتی ندیده، ۲۰.۸ درصد خسارت جزئی، ۲۲.۹ خسارت سنگین، ۵.۴ کسب و کار کاملاً نابود شده و ۲.۱ درصد وضعیت کسب و کارشان به اخراج سخت شده است.

همچنین ۹۲.۱ درصد از پاسخگویان به این نظرسنجی بیمه شده تامین اجتماعی بوده‌اند.

۱۳.۷ درصد از بیماران در این پژوهش پس از ترخیص از بیمارستان همچنان بیمار بوده، ۸۵.۷ درصد بهبود یافته و ۰.۵ درصد نیز فوت شده‌اند.

براساس این نظرسنجی، ۸۳.۴ درصد از بیماران بستری شده از عملکرد پزشکان در بیمارستان‌ها و ۸۶.۱ درصد نیز از عملکرد پرستاران این بیمارستان‌ها اعلام رضایت بسیار بالایی داشته‌اند.

همچنین ۶۹.۶ درصد از بیماران بستری شده از خدمات سازمان تامین اجتماعی در ایام بیماری رضایت داشته و ۷۷.۳ درصد نیز از کل دوره‌ای که در بیمارستان بستری بوده‌اند رضایت خود را اعلام کرده‌اند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

کره جنوبی هفته ای یک مرگ کرونایی

س مرداد 28 , 1399
مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران، با انتشار توئیتی نسبت به آمار مرگ های کرونایی واکنش نشان داد. به گزارش خبرگزاری مهر، حسین کرمانپور، در توئیتی نوشت: کره جنوبی با ۵۱ میلیون جمعیت تا امروز ۱۴ هزار و ۸۰۰ مورد ابتلا و ۳۰۵ فوتی کرونا داشته است. یعنی هفته ای یک فوتی کرونا در کره جنوبی. وی ادامه داد: بیماری کرونا در کره جنوبی با اپلیکیشن رصد می شود. هیچ فردی جریمه نمی شود، اما صاحبان مشاغل(اتوبوس، تاکسی، مغازه دار و...، اگر به فرد فاقد ماسک خدمات بدهند، جریمه بسیار سنگین است. کد خبر 5001589 امسال سخت ترین پاییز را خواهیم داشت/ نگرانی از موج سوم کرونا ضرورت افزایش ذخایر پلاسمای بهبودیافتگان کرونا در پاییز و زمستان فوتی های کرونا..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000