چین: آمریکا به تحریم های یک جانبه علیه ایران پایان دهد

5f3a6a4ac6b1c_5f3a6a4ac6b1e سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به شکست آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل در پی عدم تصویب قطعنامه ای که برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ارائه کرده بود، از پیشنهاد روسیه برای برگزاری نشستی آنلاین بر سر مسئله هسته ایران استقبال کرد.

به گزارش رویترز، لیجیان ژائو سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی اش گفت که شکست پیش نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران” باز هم نشان داد که یک جانبه گرایی از حمایت همگانی برخوردار نیست و رفتار سلطه جویانه به موفقیت نخواهد انجامید.
ژائو افزود که آمریکا باید به تحریم های یک جانبه اش پایان داده و با رفتاری معقول به “مسیر درست” پایبندی به توافق هسته ای و تصمیمات شورای امنیت باز گردد.
او همچنین درباره پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور آمریکا برای برگزاری نشستی با حضور اعضای دائمی شورای امنیت همچنین ایران و آلمان گفت: چین از پیشنهاد روسیه برای کنفرانسی مجازی درباره مسئله هسته ای ایران استقبال کرده و از آن قدردانی می کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین در آخر گفت: ما خواستار تداوم حفظ تعامل و همکاری با تمام کشورهایی هستیم که دغدغه پیش برد مشترک ثبات سیاسی بر سر مسئله هسته ای ایران را دارند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

در خانه شاملو چه خبر است؟

د مرداد 27 , 1399
همسایه‌ها پنجره‌های بدون چهارچوب طبقات دوم و سوم را نشان می‌دهند، رنگِ سفید دیوارهای داخل خانه تبدیل شده‌اند به سیاهی آجرهایی که پایه خانه را محکم کرده‌اند و حالا از رازی مگو در خانه شاملو خبر می‌دهند. ساکنان خیابان ویلا و کوچه خسرو از تغییرات نامحسوسی که به مرور برای […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000