«رمدسیویر» باعث کاهش مرگ‌‌ومیر مبتلایان کرونا نمی‌‌شود!

5f38eb94aa597_2020-08-16_12-47

رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به اثربخشی دو داروی گیاهی برای تسکین سرفه بیماران کرونایی غیربستری گفت: داروی “رمدسیویر” مرگ و میر و طول بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ را کاهش نمی‌‌دهد!

دکتر مصطفی قانعی درباره اعطای مجوز به 2 داروی گیاهی برای تسکین درد بیماران کرونایی اظهار کرد: برای تسکین سرفه‌‌های برخی بیماران مبتلا به کرونا، دو شربت گیاهی قابل تجویز است؛ برای بیماران مبتلا به کرونایی که بستری نمی‌‌شوند و در خانه درمان می‌‌شوند یکی از مسائل و سؤال‌‌های ما این بود که چگونه سرفه بیماران را بهبود ببخشیم؛ برای تسکین سرفه این مسئله به تأیید رسید که داروی گیاهی نیز تجویز شود.

وی افزود: نام دو دارو برای تجویز در پروتکل وارد شده و به تصویب خواهد رسید؛ این دو داروی گیاهی اثر درمانی بر کرونا ندارند بلکه تسکین‌‌دهنده سرفه برای بیماران غیربستری هستند.

قانعی ادامه داد: به این دو دارو قبلاً توسط سازمان غذا و دارو برای تجویز در زمینه برخی بیماری‌‌های ویروسی مجوز داده شده بود؛ مشخص شد که این دو دارو در کرونا نیز برای تسکین سرفه و نه بهبودی کرونا می‌‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

رمدسیویر مرگ و میر و طول بستری بیماران را کاهش نمی‌‌دهد

رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا درباره داروی «رمدسیویر» نیز تصریح کرد: آخرین مطالعات در جهان نشان می‌‌دهد که رمدسیویر، مرگ‌و‌میر و طول بستری بیماران را کاهش نمی‌‌دهد البته در برخی موارد ممکن است 2.5 روز طول بستری را کاهش دهد اما جلوی مرگ بیمار را نمی‌‌گیرد.

وی ادامه داد: شرکت سازنده این دارو نیز ادعای کاهش مرگ‌و‌میر بیماران با تجویز رمدسیویر را ندارد البته این دارو اگر در مراحل اولیه بیماری کرونا تجویز شود، باعث بهبودی علائم بالینی بیمار می‌‌شود.

قانعی با بیان این‌‌که ماده اولیه رمدسیویر وارداتی است، خاطرنشان کرد: ماده اولیه این دارو وارد کشور و در ایران بسته‌بندی می‌‌شود و هنوز ماده اولیه این دارو در ایران تولید نشده است.

منبع: تسنیم

ویروس کرونا
کاهش مرگ و میر
دارو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

انتشار درآمد ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۱۹

ی مرداد 26 , 1399
در پی شیوع پاندمی کرونا، درآمد کارمندان دولت روسیه که هر ساله در ماه آوریل اعلام می‌شود، با تاخیر منتشر شد. طبق گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۱۹ مبلغ ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار روبل درآمد داشته است. این مبلغ ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار روبل بیشتر از سال […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000