توزیع ۲۵۹ دستگاه ونتیلاتور طی ۲ هفته گذشته در بیمارستان ها

توزیع ۲۵۹ دستگاه ونتیلاتور طی ۲ هفته گذشته در بیمارستان ها

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، از توزیع حدود ۲۵۹ دستگاه ونتیلاتور برای دانشگاه‌های علوم پزشکی طی ۲ هفته گذشته خبر داد.

مهدی یوسفی، درباره جزئیات ارائه تجهیزات سرمایه‌ای مقابله با کرونا، گفت: همزمان با شیوع کرونا تاکنون بیش از یک هزار و ۷۹۳ دستگاه ونتیلاتور برای مراکز درمانی دولتی ارسال شده که از این تعداد ۲۵۹ دستگاه در ۲ هفته گذشته بوده است.

وی با بیان اینکه دستگاه BIPAP یا کمک تنفسی یکی از ملزومات پزشکی حائز اهمیت برای بیماران مبتلا به کرونا است، افزود: ۳۹ دستگاه BIPAP در ۲ هفته گذشته و مجموعا ۲۷۶ دستگاه از ابتدای بروز کرونا تاکنون تحویل مراکز شده است.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خاطر نشان کرد: حدود یک هزار ۵۰۰ تخت و تشک بستری در یک ماهه گذشته و تعداد زیادی تخت‌ CCU و ICU، تخت احیا، پمپ سرم و سرنگ، محفظه ایزوله، تب سنج و…، نیز برای مراکز دانشگاهی علوم پزشکی ارسال شده است.

یوسفی با بیان اینکه تمام تجهیزات سرمایه‌ای و مصرفی مقابله با کرونا بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با لیست معاونت درمان وزارت بهداشت توزیع شده است، عنوان کرد: در ۱۴ روز گذشته ۶۶ دستگاه مانیتورینگ رنگی علائم حیاتی نیز برای مراکز درمانی ارسال شده است که مجموع این دستگاه‌ها از ابتدای بروز کرونا بیش از یک هزار و ۳۰۰ دستگاه بوده است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

شکست تاریخی آمریکا یا مقدمه یک حمله جدید؟ / ایران و آمریکا در التهاب لحظات تاریخی / آیا مکانیسم ماشه اجرا می‌شود؟ / "برجام روسی" در راه است!

ی مرداد 26 , 1399
شکست آمریکا در صدور قطعنامه تمدید تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، می‌تواند یک تاکتیک برای پیشبرد گام‌مهمتر یعنی فعال‌سازی مکانیزم ماشه باشد. همان گامی که حتی پوتین را به درخواست جلسه اضطراری واداشته است. به گزارش خبر فوری، در شبی که شاید بسیاری از افراد خیره به تلویزیون بوده و […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000