جعفر سرقینی کیست؟

5f380e703353e_5f380e7033540

عصر امروز جعفر سرقینی با حکم رئیس جمهور به عنوان سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد.

پس از اینکه مدرس خیابانی رای اعتماد مجلس شورای اسلامی را برای پست وزارت صنعت معدن و تجارت کسب نکرد؛ امروز رئیس جمهور در حکمی «جعفر سرقینی» را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

سرقینی با این حکم جایگزین «حسین مدرس خیابانی » شد. مدرس خیابانی ۱۵ ماه به عنوان قائم مقام وزارت صمت فعالیت داشت که سه ماه آخر آن پس از برکناری رضا رحمانی به عنوان سرپرست این وزارت‌خانه فعالیت می کرد.

سرقینی از ابتدای دولت تدبیر و امید تا بهمن ۹۸ به عنوان معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) فعالیت می کرد اما در آن زمان از سوی «رضا رحمانی» وزیر وقت صمت کنار گذاشته شد و به شرکت آسکوتک از شرکت های زیرمجموعه ایمیدرو رفت.

جعفر سرقینی متولد سال ۱۳۳۷ در شهرستان اهر استان آذربایجان شرقی و دارای دکترای کانه آرایی از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا است.

معاون معدنی وزارت صنایع و معادن، مدیر عامل شرکت کل معادن ایران، سرپرست شرکت آسکوتک، مدیرعامل شرکت آلومینوم ایران (ایرالکو)، مدیر کل معادن و فلزات آذربایجان شرقی و مدیر کل دفتر برنامه ریزی وزارت معادن و فلزات از جمله سوابق او است.

سرقینی همچنین در دانشگاه های تهران و سهند به عنوان استادیار تدریس کرده و دارای تالیفاتی در حوزه معدن است.

عضو موسس انجمن مهندسی معدن و عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی معدن ایران نیز از سوابق حرفه ای او است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت
وزارت صمت

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

احسان علیخانی برنده بهترین چهره تلویزیونی / هیولا و سرخپوست، بهترین سریال و فیلم

ش مرداد 25 , 1399
بیستمین جشن حافظ دقایقی قبل آغاز و در ابتدای مراسم احسان علیخانی برای اجرای «عصر جدید» از سوی امید معلم (دبیر جشن حافظ) و با رأی هیات داوران به عنوان بهترین چهره تلویزیونی سال انتخاب و اجرای مراسم را بر عهده گرفت. به گزارش خبر فوری، علیخانی پیش از این […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000