معماری پارامتریک شوماخر منتشر شد

5f3662f3ec2f8_5f3662f3ec2fb

کتاب «معماری پارامتریک» نوشته پاتریک شوماخر منتشر شد.

به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، کتاب «معماری پارامتریک، معماری خودتکثیر؛ چارچوبی نوین برای معماری» تالیف پاتریک شوماخر و ترجمه فرزاد حامدی، محمدمهدی محمدی در ۶۱۶ صفحه و بهای ۱۴۰ هزار تومان چاپ و منتشر شد. این کتاب نخستین جلد از مجموعه کتاب دو جلدی معماری خودتکثیر architecture of Autopoiesis است.

پاتریک شوماخر به عنوان نظریه پرداز سبک معماری پارامتریک و شریک زاها حدید در این کتاب به دنبال بازتعریف و نگاهی دوباره به معماری است و ثمره چندین سال مطالعه طراحی و تدریس را گردآوری کرده است و معماری را در تئوری‌های فلسفی و تاریخی معماری بررسی کرده و خاستگاه سبک پارامتریک را معرفی می‌کند و در ادامه با نگاهی جدید به مسائل پیرامون فرم، عملکردها، فرایندطراحی، سبک‌ها، خلاقیت، زیبایی شناسی، رسانه و عملکرد اجتماعی معماری می‌پردازد. اکنون استمرار موفق خود تکثیری معماری، بیش از هر زمان دیگری، مستلزم یک نظریه همه جانبه است تا بتواند چالش‌ها، ظرفیت‌ها و انتخاب‌های تاریخی معماری در جامعه کنونی را شفاف‌سازی کند.

معماری در نقش یک سیستم خودتکثیر، تئوری معماری، ظهور تاریخی معماری، عملکردها، ساختارها و فرایندهای معماری به عنوان یک سیستم خودتکثیر، رسانه معماری و عملکرد اجتماعی معماری عناوین فصلهای این کتاب است.

منبع: مهر

اخبار آزاد

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

۲ کشته و ۴ مجروح در پی سانحه رانندگی جاده میانه-تبریز

ج مرداد 24 , 1399
سخنگوی اورژانس کشور گفت: تصادف تریلى با دو دستگاه خودروى سوارى ٢ کشته و ٤ مصدوم برجاى گذاشت. مجتبی خالدی بیان کرد: ظهر امروز (جمعه) ٢٤ مردادماه ١٣٩٩، حدود ساعت ١٢، در پى اعلام تصادف تریلى با دو دستگاه خودروى سوارى پژو ٤٠٥ و ام وى ام در ٢٥ کیلومترى […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000