تاکید روحانی بر حمایت از نقش‌آفرینان در عرصه تولید دارو و واکسن کرونا

5f32b87d3d7e4_5f32b87d3d7e7

رئیس جمهور گفت: در ماه‌های گذشته با تلاش‌های انجام شده قدم‌های خوبی برای تولید دارو و واکسن ویروس کرونا برداشته شده و این راه باید تا رسیدن به نتیجه نهایی و قطعی با قدرت و سرعت ادامه یابد.

حجت الاسلام حسن روحانی روز سه شنبه در نشست با جمعی از مدیران نقش آفرین در عرصه تولید دارو و واکسن در بخش‌های مختلف اعم از دولتی، عمومی و شرکت‌های دانش بنیان، تاکید کرد: به مردم عزیز اطمینان می‌دهیم که دانشمندان، محققان و متخصصان جوان کشور در شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های مسئول با انگیزه بالا و تلاش شبانه روزی برای تولید دارو و واکسن کرونا تلاش می‌کنند و دولت نیز حمایت لازم و کامل را از این تلاش‌ها انجام می‌دهد.

روحانی با تاکید بر اینکه تلاش برای تولید دارو و واکسن مورد اطمینان برای درمان و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به این معنا نیست که در رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، تردید داشته باشیم، گفت: تا زمانی که واکسن و داروی مورد تایید این ویروس در اختیارمان قرار نگیرد باید اجرای دقیق و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در دستور کار همه ما باشد.

رئیس جمهور تاکید کرد: پروتکل‌های بهداشتی درهمه امور و مراسم‌ها اعم از مراسم عبادی مستحب و واجب باید به صورت کامل اجرا شود، ضرورت این موضوع به حدی است که حتی فریضه واجب حج هم امسال برگزار نشد و میزبان مراسم حج و همچنین کشور‌ها به این نتیجه نرسیدند که این مراسم عبادی واجب امسال برگزار شود.

روحانی با بیان اینکه درهمه مراسم ها، همه باید پروتکل‌های بهداشتی را دقیق و کامل رعایت کنیم، گفت: همانطور که آیین‌های ماه رمضان با رعایت دستورالعمل‌ها برگزار شد، عزاداری‌های ماه محرم نیز برگزار می‌شود و ما این معنویت را نیاز داریم.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به فعالیت‌های تحقیقاتی انجام شده در زمینه مقابله با ویروس کرونا، افزود: شیوع ویروس کرونا در کنار مشکلاتی که برای مردم و کادر درمان کشور ایجاد کرد، یک فرصت تحقیقات علمی و انجام یک تلاش پژوهشی فوق العاده را ایجاد کرده است و محققان و گژوهشگران کشور با همه توان بسیج شده اند تا در سریع‌ترین زمان برای مهار این ویروس عالمگیر اقدام کنند.

روحانی با بیان اینکه شیوع این بیماری شرایط خاصی برای دنیا ایجاد کرده است، گفت: باید تلاش در دو مسیر تولید دارو و واکسن برای درمان و پیشگیری از ابتلا به این ویروس با قدرت ادامه یابد.

رئیس جمهور با اشاره به گزارش‌های ارائه شده درمورد اقدامات انجام شده برای تولید واکسن کرونا بااستفاده از شیوه‌های مختلف، گفت: تولید واکسن‌های مورد نیاز جامعه همیشه از تاکیدات دولت یازدهم و دوازدهم بوده است و امروز با توجه به شیوع ویروس کرونا در مرحله‌ای هستیم که همه باید در بخش دانش فنی تولید این واکسن مورد حمایت قرار گیرند.

روحانی با تاکید بر اینکه هر شیوه‌ای که در تولید واکسن بیشتر مورد تایید قرار گیرد از حمایت بیشتر دولت برخوردار خواهد بود، افزود: خوشبختانه امروز در کشور ما همپای کشور‌های پیشرفته دنیا گام‌های مهمی در زمینه تولید دارو و واکسن این بیماری برداشته شده است.

رئیس جمهور حمایت از توسعه شرکت‌های دانش بینان را ازاولویت‌های دولت یازدهم و دوازدهم عنوان کرد و افزود: افزایش تعداد این شرکت‌ها از ۵۰ به ۵۰۰۰ شرکت دلیل روشنی برای حمایت دولت از توسعه شرکت‌های دانش بنیان است و خوشبختانه امروز شاهدیم که این شرکت‌ها نتایج خوبی تقدیم جامعه کرده و آماده ورود به بازار بورس هستند و در سطح دنیا نیز عرض اندام می‌کنند.

روحانی با بیان اینکه با تلاش‌های انجام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه درمان مبتلایان به ویروس کرونا در موج‌های اول و دوم بیماری شاهد موفقیت‌های خوبی از سوی کادر درمان و بیمارستانی کشورهستیم، گفت: ملت ایران برغم خطرات ویروس، شاهد توانمندی محققان و متخصصان کشور بوده اند.

رئیس جمهور با اشاره به ناشناخته بودن ویروس کرونا و مشخص نبودن زمان دقیق پایان این بیماری عالمگیر، گفـت: با توجه به اینکه ساخت واکسن مورد تایید زمانبراست همچنان باید با رعایت اصول بهداشتی خود را درمقابل این ویروس مصون نگه داریم و محققان، متخصصان و کادر درمانی و پرستاری را در راه مقابله با این بیماری یاری کنیم.

روحانی با اشاره به انتظارات مطرح شده از سوی مدیران نقش آفرین در عرصه تولید دارو و واکسن، اعم از ضرورت خرید تضمنی واکسن از سوی دولت، گفت:دولت خرید محصول تولید شده مورد تایید را تضمین می‌کند و برای ارائه تسهیلات مورد نیاز شرکت‌ها در این زمینه از هرگونه کمکی دریغ نخواهد کرد.

رئیس جمهور تاکید کرد: علت تشکیل این جلسه این بوده است که اطمینان داشته باشید دولت در این مسیر از شما حمایت خواهد کرد و مطمئن هستم که در این راه و حرکت امیدوارانه به نتیجه خواهیم رسید.

پیش از سخنان رئیس جمهور، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر سورنا ستاری معاون علمی و تحقیقاتی رئیس جمهور گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی بخش‌های دولتی، عمومی و شرکت‌های دانش بنیان برای تولید دارو و واکسن کرونا ارائه کردند و در ادامه تعدادی از مدیران نقش آفرین در این زمینه با ارائه گزارشی از روند پیشرفت کار، نیاز‌ها و نکات مورد نظر خود را مطرح کردند.

ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، درخواست خرید تضمینی واکسن تولید شده مورد تایید از سوی دولت، ارائه تسهیلات و کمک‌های مورد نیاز شرکت‌های فعال در زمینه تولید دارو و واکسن از جمله خواسته‌های مطرح شده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

حسن روحانی
ویروس کرونا
دارو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

گزارش نهاد نظارتی آمریکا درباره تصمیم ترامپ برای اعلام وضع اضطراری در قبال ایران

س مرداد 21 , 1399
یک نهاد نظارتی در آمریکا در گزارشی رسمی تصمیم دولت این کشور برای اعلام وضعیت اضطراری در قبال ایران جهت تسریع فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را مورد بررسی قرار داده است. گزارش دفتر بازرسی کل وزارت خارجه آمریکا درباره اقدام دولت این کشور برای فروش […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000