خط فقر چه ارتباطی با خواب شبانه دارد؟

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که میزان درآمد افراد با میزان خواب شبانه آنها ارتباط مستقیمی دارد.

سی‌ان‌ان طی گزارشی خبر داد، محققان طی پژوهشی دریافتند تنها حدود نیمی از افرادی که زیر خط فقر زندگی می‌کنند می‌توانند شب‌ها بین هفت تا هشت ساعت استراحت کنند، در حالی که این رقم در میان افراد بالغی که بالای خط فقر زندگی می‌کنند ۶۶.۶ درصد است.

به اعتقاد کارشناسان، یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش نسبت خواب افراد فقیر این است که آنها به دلیل نبود امنیت مالی و درآمد ثابت مجبور به فعالیت روزانه بیشتری هستند، همچنین افراد ثروتمند می‌توانند در مناطق آرام‌تری زندگی کنند.

از سویی درآمد کافی به افراد امکان می‌دهد تا برای درمان مشکلات خواب به مراکز تخصصی مراجعه کنند.

نتایج این تحقیق از پایش شرایط ۱۴۰ هزار آمریکایی طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ به دست آمد و نشان داد حداکثر ۵۵ درصد از افرادی که زیر خط فقر زندگی می‌کنند قادرند شب‌ها به قدر کافی (هفت تا هشت ساعت) بخوابند.

منبع: اعتمادآنلاین

24

خواب کافی
خط فقر
پژوهش های علمی
خواب شبانه

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

بهنام بانی طلسم کنسرت در مشهد را می‌شکند!

ی مرداد 19 , 1399
شاید باورش سخت باشد ولی به‌زودی شاهد کنسرت بهنام بانی در مشهد خواهیم بود و بانی شکل‌گیری این کنسرت کارگردانی است که خودش اصالتی مشهدی دارد. حتی اگر گرفت و گیرهای ممیزی و صدور مجوز کنسرت در مشهد را کنار بگذاریم اینکه چطور می‌شود در دوران شیوع کرونا بهنام بانی […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000