آخرین جزئیات از پرداخت تسهیلات کرونایی به تعاونی‌ها

 معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره چگونگی پرداخت تسهیلات کرونایی به تعاونی‌ها و بنگاه‌ها توضیحاتی داد.

حمد جعفر کبیری درباره آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات کرونایی به تعاونی‌ها، اظهار کرد: دولت برای تمامی بنگاه‌هایی که در ایام کرونا دچار مشکل شدند، تسهیلاتی در نظر گرفته است که فرآیند پرداخت آن‌ها اجرا شده و تعاونی‌ها هم برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت نام کردند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: با همکاری صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون، اعتبار ۱۱۰ میلیون تومانی با نرخ ۴ درصد برای تولیدکنندگانی که با شبکه بهداشت درگیر هستند، در نظر گرفته شده است، اما این مبلغ بیشتر از پیش بینی ما پرداخت شده است، یعنی برای ۲۵۷ تعاونی حدود ۱۴۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم.

کبیری تصریح کرد: این تسهیلات برای تولیدکنندگان ماسک، گان، البسه بیمارستانی، تولیدکنندگان مواد ضدعفونی کننده و دستکش است و بیش از دو برابر آنچه در نظر گرفته بودیم به این تعاونی‌ها تسهیلات پرداخت کردیم و هم اکنون ماسک‌هایی که در متروی شهر تهران به فروش می‌رسند برای تعاونی تأمین نیاز است.

وی افزود: تعاونی‌هایی که خواستار تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان هستند، می‌توانند بدون وثیقه و با چک و سفته این رقم را دریافت کنند. همچنین تعاونی‌هایی که خواستار دریافت تسهیلات بالای ۵۰۰ میلیون تومان هستند، می‌توانند در جهت افزایش تولید یا تغییر خط تولید با وثیقه این تسهیلات را دریافت کنند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: تعاونی‌هایی که با نظارت وزارت بهداشت از تولید پوشاک به تولید ماسک، گان تغییر خط تولید دادند، می‌توانند از تسهیلات بالای ۵۰۰ میلیون تومان استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه این تسهیلات را در کمترین زمان ممکن پرداخت کردیم، گفت: نرخ این تسهیلات ۴ درصد است و یک سال تنفس دارد. تعاونی‌هایی که بیش از این یک سال خواستار تنفس هستند می‌توانند یک سال دیگر تمدید کنند. همچنین مبلغ بازپرداخت متناسب با میزان تسهیلاتی است که تعاونی دریافت کرده است.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

تسهیلات حمایتی کرونا
تعاونی ها
وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

شما هم اگر بخواهید، امروز را می توانید مثل این افراد باشید

ش مرداد 18 , 1399
فرصت ها مثل ابر درگذرند، قدر یکدیگر و لحظه هایمان را بیشتر بدانیم. زندگی را امروز فقط به عشق علی اینگونه تجربه کنید. فرصت ها مثل ابر درگذرند، قدر یکدیگر و لحظه هایمان را بیشتر بدانیم. پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com) فرهنگی/ اندیشه 18 مرداد 1399 - 22:17 زندگی را امروز فقط به عشق علی اینگونه تجربه کنید. 76 خبر فوری در شبکه های اجتماعی پیشنهاد ما ویران کردن دیوارهای 130 باغ بدون هشدار قبلی و با توضیحات گنگ بعدی در مشهد / یک باغدار: مجوز دادگاه داشتم / نماینده چناران: تخریب‌ها، پیگرد قانونی دارد انفجار بیروت؛ آیا چرنوبیل جدیدی در راه است؟ / شباهت‌های انفجار بیروت با حادثه قطار نیشابور پ..

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000