روایت دهه ۳۰ با موسیقی کیهان کلهر

مجموعه رادیویی نمایشی «زیر پوست تابستان» با موسیقی کیهان کلهر که در ۱۰ قسمت به وقایع دهه ۳۰ خورشیدی ایران می‌پردازد، از روز شنبه (۱۸ مردادماه) به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

به گزارش خبر فوری به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، مجموعه رادیویی «زیر پوست تابستان» به نویسندگی هانیه نجفی به وقایع ۳۰ تیر ۱۳۳۰ تا ۲۸ مرداد ۱۳۳۱ و به ماجرای علاقه عاطفی بین یک روزنامه‌نگار جوان و خواهر یکی از نوچه‌های شعبان استخوانی و اتفاقاتی که در بستر هر دو خانواده رخ می‌دهد، می‌پردازد.

ژاله محمدعلی، تهیه‌کننده این سریال رادیویی در این زمینه توضیح داد: در این نمایش سعی کردم فضاسازی صحنه‌های متعدد مربوط به آن سال‌ها و جو حاکم بر جامعه و فضای موسیقایی را که روشنفکران آن دوران در آن حضور داشتند بازسازی کنم.

او ادامه داد: برای انتخاب موسیقی با همفکری آقای مجید همزه کارگردان این نمایش، محوریت موسیقایی را بر دو ساز کاملا ایرانی کمانچه و تار گذاشتیم و شنونده‌ها در تمامی موسیقی‌های این اثر، هم‌نوازی این دو ساز را خواهند شنید.

این تهیه‌کننده در پایان تاکید کرد: برای موسیقی تیتراژ، از کمانچه‌نوازی استاد کیهان کلهر استفاده کردیم و تیتراژ این سریال نیز به پیشنهاد کارگردان با افکت همهمه و اعتراض مردم شروع شد.

مجموعه رادیویی «زیر پوست تابستان» به نویسندگی هانیه نجفی، تهیه‌کنندگی ژاله محمدعلی، کارگردانی مجید همزه، افکتوری نرگس موسی‌پور، صدابرداری محمدرضا محتشمی، گویندگی شهیندخت نجف‌زاده و با هنرمندی نورالدین جوادیان، نازنین مهیمنی، ناهید مسلمی، رامین پورایمان، سینا نیکوکار، مینو جبارزاده، سوسن مقصودلو، مهدی نمینی مقدم ،کامیار محبی، مهدی طهماسبی، نگین خواجه‌نصیر، بهناز بستان‌دوست و تعداد دیگری از بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو از ۱۸ مردادماه ساعت ۲۲ به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

کیهان کلهر

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

ماجرای پیامک‌هایی که برای لغو کنکور به نمایندگان مجلس ارسال شدند

ش مرداد 18 , 1399
هفته گذشته رییس سازمان سنجش در گفت‌وگویی با خبرآنلاین توضیحاتی درباره برگزاری کنکور داد. ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اکنون گروه‌هایی در تلگرام و اینستاگرام شکل گرفته که بصورت برنامه ریزی شده کلیه شماره‌های تلفن مسوولان و نمایندگان مجلس در گروه گذاشته‌اند و به افراد گروه‌ها می‌گویند […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000