امضای سرپرست وزارت صمت بعد از ۲۲ مرداد ماه غیرقانونی است

نماینده محلات در مجلس گفت: بر اساس مرّ قانون امضای آقای مدرس خیابانی بعد از ۲۲ مرداد ماه غیرقانونی محسوب می‌شود و اجراکنندگان دستورات وی نیز متخلف به شمار می‌روند.

علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 مرداد) قوه مقننه در تذکر آیین‌نامه‌ای با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور، گفت: آقای روحانی عنوان کردند بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در خصوص تفکیک وزارت بازرگانی اختلاف وجود دارد در صورتی که این سخنان صحیح نیست.

وی تصریح کرد: مجلس دهم سه مرتبه به تفکیک وزارت بازرگانی رأی منفی داد، از این رو طبق قانون رئیس جمهور باید یک وزیر معرفی کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با اشاره به اینکه رئیس جمهور نباید دنبال حاشیه‌سازی باشد و با توجه به اینکه فردی حقوقدان است، باید از قانون تبعیت کند، افزود: بنابراین بر اساس مرّ قانون امضای آقای مدرس خیابانی بعد از 22 مرداد ماه غیرقانونی محسوب می‌شود و اجراکنندگان دستورات وی نیز متخلف به شمار می‌روند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هفته جاری آخرین مهلت معرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت است لذا دولت باید در این زمینه به قانون تمکین کند.

سلیمی با اشاره به اینکه دولت بیش از 500 هزار میلیارد تومان و شرکت‌های دولتی نیز 540 هزار میلیارد تومان بدهی دارند، گفت: براین اساس دولت آینده با بدهی انباشته شده زیادی مواجه خواهد شد از این رو باید وزیر مربوطه هر چه سریعتر به مجلس شورای اسلامی معرفی شود تا شاهد کاهش مشکلات باشیم.

در ادامه محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر نماینده محلات در مجلس گفت: تذکر ارائه شده در خصوص معرفی وزیر صمت درست است از این رو حتماً دولت هم قانون را رعایت خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع مذکور با مکاتبات صورت گرفته از دولت پیگیری شده اما مسئله مد نظر مسئولان تفکیک وظایف دو وزارتخانه است که باید تعیین تکلیف شود؛ با پیگیری‌های صورت گرفته حتماً مشکل برطرف خواهد شد.

منبع: تسنیم

وزارت صمت
سرپرست
علیرضا سلیمی

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

کتاب جدید زنده‌یاد سوسن طاقدیس چاپ شد

ی مرداد 12 , 1399
کتاب «راستی راستی بخورمت؟» نوشته زنده‌یاد سوسن طاقدیس توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شد. کتاب «راستی راستی بخورمت؟» نوشته زنده‌یاد سوسن طاقدیس، به‌تازگی توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب جدیدترین کتابی است که از این‌نویسنده کودک منتشر می‌شود و وی نتوانست انتشار […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000