اراده جمهوری اسلامی ایران توسعه همه‌جانبه مناسبات و همکاری‌های دوستانه با ترکیه است

رئیس جمهور با اشاره به روابط خوب ایران و ترکیه در بخش‌های مختلف بویژه در زمینه همکاری های اقتصادی و تجاری، اظهار داشت: اراده جمهوری اسلامی ایران توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری های دوستانه و برادرانه..

5f24381c95891_5f24381c95896 رئیس جمهور با اشاره به روابط خوب ایران و ترکیه در بخش‌های مختلف بویژه در زمینه همکاری های اقتصادی و تجاری، اظهار داشت: اراده جمهوری اسلامی ایران توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری های دوستانه و برادرانه با ترکیه است.

حجت‌الاسلام حسن روحانی روز جمعه در تماس تلفنی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه با وی، با تبریک عید سعید قربان به دولت و مردم ترکیه، اظهار امیدواری کرد دو کشور همچنان که تاکنون برای مقابله با بیماری کرونا در کنار هم بوده اند، باهمکاری و تبادل تجربیات بتوانند تلاش‌های خوبی برای مهار این بیماری داشته باشند.

رئیس جمهور با اشاره به برخی مسائل و مشکلات در منطقه، اظهار امیدواری کرد باتلاش و همکاری همه کشورهای منطقه شاهد ثبات و آرامش در سرتاسر منطقه باشیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه امروز آمریکا درحال اعمال تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران است، تاکید کرد: باید در این شرایط کشورهای دوست و همسایه مانند ایران و ترکیه بیش از پیش مناسبات و همکاری‌های خود را توسعه دهند.
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز در این گفتگو با تبریک عید سعید قربان ابراز امیدواری کرد این عید برای مردم دو کشور و همه مسلمانان جهان موجب خیر و برکت باشد.
رئیس جمهور ترکیه با تجلیل از تلاش‌های موفقیت آمیز دولت و ملت ایران در مقابله با بیماری کرونا، بر ضرورت توسعه همکاری‌ها و انتقال تجربیات در این مسیر تاکید کرد.
وی با اشاره به لزوم گسترش روابط و همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و ترکیه و تسریع در انجام مبادلات تجاری با رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار امیدواری کرد تا جلسه شورای عالی همکاری های راهبردی دو کشور در آینده نزدیک برگزار شود.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری

حسن روحانی
اردوغان

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

مسابقه و بازی از نوع «ایرانیش» با اجرای پوریا پورسرخ

ج مرداد 10 , 1399
پوریا پورسرخ در اولین تجربه اجرای خود در مسابقه‌ای با موضوع بازی‌های ایرانی از شبکه ۲ چه عملکردی داشته است؟ پس از مسابقه اطلاعات عمومی «ایران» با اجرای سام درخشانی که محوریتش شناخت ایران و چهره‌های ایرانی است، مسابقه «ایرانیش» هم به جدول پخش شبکه ۲ اضافه شد تا دو مسابقه با محوریت ایران‌شناسی روی آنتن تلویزیون باشد. هدف اصلی مسابقه «ایرانیش» آشنایی با بازی‌های ساده ایرانی است و در کنار آن به مکان‌های دیدنی و شناخت اقوام ایرانی هم پرداخته می‌شود. قسمت اول این مسابقه که اولین تجربه پوریا پورسرخ در زمینه اجرای یک برنامه تلویزیونی است، سه‌شنبه از شبکه ۲ روی آنتن رفت. ترویج بازی‌های ایرانی در وضعی..

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000