حمایت پامپئو از حذف نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم

وزیر خارجه آمریکا از حذف نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم حمایت کرد و گفت، گذار مسالمت‌آمیز در این کشور “فرصتی تاریخی” است. مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه گفت، تمایل دارد نام سودان ..

5f23ab9574e8f_5f23ab9574e92 وزیر خارجه آمریکا از حذف نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم حمایت کرد و گفت، گذار مسالمت‌آمیز در این کشور “فرصتی تاریخی” است.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه گفت، تمایل دارد نام سودان را از لیست کشورهای حامی تروریسم حذف کند.

او چند بار اشاره کرد، وزارت خارجه آمریکا امیدوار به حذف نام سودان از این فهرست است که شدیدا مانع سرمایه‌گذاری‌ها در این کشور می‌شود اما اختلافاتی بین دو کشور در خصوص بسته غرامت ازبابت انفجارهای دو سفارت آمریکا در سال ۱۹۹۸ رخ داده است.

وزیر خارجه آمریکا به کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا گفت: کنگره پیش‌نویس قانونی را درباره این موضوع خیلی زود دریافت خواهد کرد.

پامپئو ادامه داد: تصور می‌کنم می‌توانیم نام این کشور را از این لیست حذف کنیم البته در صورتی‌که بتوانیم به قربانیان این دو فاجعه کمک کنیم، این موضوع امر خوبی برای سیاست خارجه آمریکاست.

او سقوط عمر البشیر در پی تظاهرات گسترده و گذشت یک سال از تعیین دولت عبدالله حمدوک را “فرصتی که زیاد تکرار نمی‌شود”، توصیف کرد.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: این فرصت تنها برای شروع دموکراسی نیست بلکه ممکن است به بروز فرصت منطقه‌ای منجر شود.

عمر البشیر، رئیس‌جمهوری مخلوع سودان اسامه بن لادن را که متهم به حمایت از افراطی‌ها در دو انفجار سفارت آمریکا در کنیا و تانزانیا شده بود، مورد استقبال قرار داد؛ انفجارهایی که ۲۲۴ کشته و ۵۰۰۰ زخمی داشتند.

منبع: ایسنا

مایک پمپئو
سودان
تروریسم

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

اصابت ۲ موشک به فرودگاه بغداد

ج مرداد 10 , 1399
گروه اطلاع رسانی امنیتی اعلام کرد، فرودگاه بغداد شامگاه پنج‌شنبه با دو فروند موشک مورد هدف قرار گرفت که خساراتی نداشت. گروه اطلاع‌رسانی امنیتی عراق اعلام کرد، فرودگاه نظامی بغداد که بخشی از فرودگاه بی..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000