محاکمه جوان متهم به قتل در تهران

عصر دهم مهر سال ۹۷ در یک درگیری جمعی در منطقه قلعه‌نو افلاک پسری به‌نام کیان ۲۴ ساله با چاقو زخمی شد و جان باخت. برادر کیان به‌نام حامد به مأموران گفت: درگیری به خاطر فروش یک موتور سیکلت بود یکی از دوستان من به‌نام ناصر موتور سیکلتی به جوانی به‌نام یاسر فروخته بود، اما او شبانه به همراه برادرش و دوست صمیمی اش سیروس که به تازگی از زندان آزاد شده بود بر سر تحویل مدارک موتور مقابل یک گاوداری با برادرم و دوستانم درگیر شده و برادرم را کشتند.
با اطلاعاتی که برادر قربانی به پلیس داد سیروس به‌عنوان قاتل شناسایی و بازداشت شد. اما وی منکر قتل کیان شد با این حال پرونده با صدور کیفرخواست قتل عمد به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهم پای میز محاکمه رفت. در آنجا مشخص شد سیروس در سن ۱۶ سالگی نیز به اتهام قتل محاکمه شده بود، اما قضات قتل را شبه عمد دانسته و او پس از تحمل حبس آزاد شده بود.
وی درباره اتهام قتلی که چند سال پیش داشت و به خاطر آن هم محاکمه شده بود به قضات گفت: سال‌ها قبل وقتی ۱۶ ساله بودم در حال کشتی با یکی از دوستانم بودم که گردن دوستم شکست و فوت شد. من آن زمان به اتهام ..

5f1fd5278fc5e_2020-07-28_12-05

عصر دهم مهر سال ۹۷ در یک درگیری جمعی در منطقه قلعه‌نو افلاک پسری به‌نام کیان ۲۴ ساله با چاقو زخمی شد و جان باخت.

برادر کیان به‌نام حامد به مأموران گفت: درگیری به خاطر فروش یک موتور سیکلت بود یکی از دوستان من به‌نام ناصر موتور سیکلتی به جوانی به‌نام یاسر فروخته بود، اما او شبانه به همراه برادرش و دوست صمیمی اش سیروس که به تازگی از زندان آزاد شده بود بر سر تحویل مدارک موتور مقابل یک گاوداری با برادرم و دوستانم درگیر شده و برادرم را کشتند.

با اطلاعاتی که برادر قربانی به پلیس داد سیروس به‌عنوان قاتل شناسایی و بازداشت شد. اما وی منکر قتل کیان شد با این حال پرونده با صدور کیفرخواست قتل عمد به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهم پای میز محاکمه رفت. در آنجا مشخص شد سیروس در سن ۱۶ سالگی نیز به اتهام قتل محاکمه شده بود، اما قضات قتل را شبه عمد دانسته و او پس از تحمل حبس آزاد شده بود.

وی درباره اتهام قتلی که چند سال پیش داشت و به خاطر آن هم محاکمه شده بود به قضات گفت: سال‌ها قبل وقتی ۱۶ ساله بودم در حال کشتی با یکی از دوستانم بودم که گردن دوستم شکست و فوت شد. من آن زمان به اتهام قتل عمد بازداشت شدم، اما وقتی ثابت شد من و مقتول با هم دوست بودیم و مرگ او اتفاقی رخ داده از اتهام قتل عمد تبرئه و به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم شدم.

من به تازگی با قرار وثیقه آزاد شده بودم که بار دیگر به اتهام قتل بازداشت شدم. باور کنید در این پرونده هم من بی‌گناهم و برادر حامد را نکشتم.

این جوان از سوی قضات شعبه دهم به قصاص محکوم شد، اما این حکم با اعتراض سیروس به دیوان عالی کشور فرستاده شد و قضات دیوان عالی کشور رأی صادره را نقض و اعلام کردند با توجه به گفته شاهدان هوا تاریک بوده و کسی واضح ندیده است که چه کسی کیان را کشته است. از طرفی نیز اگر سیروس ضربه کاری را به قربانی زده باشد، با توجه به گفته شاهدان این درگیری از سوی مقتول و دوستانش شروع شده و آن‌ها به متهم و دوستانش حمله کرده و همگی چاقو داشته‌اند. از این‌رو ممکن است قتل از مصادیق دفاع مشروع باشد. به همین خاطر لازم است سیروس بار دیگر محاکمه شود. به همین دلیل پرونده یکبار دیگر برای بررسی دوباره به شعبه ۱۰ ارسال شد.

با اظهارنظر قضات دیوان عالی کشور سیروس و سایر شرکت‌کنندگان در دعوا بار دیگر در شعبه دهم دادگاه محاکمه شدند.

در جلسه صبح دیروز وقتی سیروس روبه روی قضات ایستاد اظهارات قبلی اش را تکرار کرد و گفت: من کیان را نکشته‌ام باور کنید من چاقو در دست نداشتم و هیچ ضربه‌ای به کیان نزدم. آن‌ها بودند که با قمه و چاقو به ما حمله کردند.

سایر شرکت‌کنندگان در دعوا نیز یک به یک در جایگاه ویژه ایستادند و همگی گفتند نمی‌دانند در تاریکی شب چه کسی کیان را کشته است.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رأی صادر کنند.

منبع: ایران

قتل
نزاع خیابانی
دستگیری
محاکمه
روستای قلعه نو
تهران

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

دوستی خیابانی با زن متاهل مشهدی عاقبت تلخی داشت

چ مرداد 8 , 1399
اظهارات جوان ۲۹ ساله ای را که در پی یک آشنایی خیابانی با یک زن ۴۰ ساله، شوهر پژوسوار او را به طرز هولناکی کشت در ادامه می خوانید. پسر جوان هجدهم تیرماه مرد ۴۴ ساله پژوسوار را درخانه مجردی خودش به قتل رساند و روز بعد جسد او را درون دو کیسه گونی در حاشیه جاده روستای سالارآباد رها کرد. گفتگو با این جوان را در ادامه بخوانید: متولد چه سالی هستی؟ سال ۷۳ و در یکی از روستاهای سرخس به دنیا آمدم. در همان روستا تحصیل کردی؟ تا راهنمایی در روستا بودم اما برای ادامه تحصیل در دبیرستان کاردانش به مشهد آمدم. در چه رشته ای دیپلم گرفتی؟ زراعت و باغبانی، ابتدا در خادم آباد تحصیل کردم و بعد به خوابگاه شبانه روزی طرق آمدم. متاهلی؟ بله، البته یک بار همسرم را طلاق دادم و سال گذشته برای دومین بار ازدواج کردم. چرا همسرت را طلاق دادی؟ او به دنبال پول و تفریح بود و من هم نمی توانستم از عهده مخارجش بر بیایم. به همین دلیل بعد از آن که حدود سه سال در عقد بودیم، او را طلاق دادم. آن زمان ۲۰ ساله بودم و بعد از ازدواج عازم خدمت سربازی شدم اما به دلیل این که فرار کردم و اضافه خدمت خوردم حدود ۳.۵ سال خدمت سربا..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000