۳ قتل مرموز در یک پرونده جنایی

دادستان عمومی و انقلاب کرمان روز گذشته در تشریح ماجرای این جنایت هولناک گفت: سوم مرداد، کشف اجساد ۲ مرد و یک زن در ویلایی در شهر ماهان، نشان داد این افراد به دست فرد یا افراد ناشناسی به قتل رسیده اند. قاضی دادخدا سالاری افزود: با حضور بازپرس ویژه قتل عمد در محل کشف اجساد مشخص شد یکی از قربانیان این جنایت موبد زرتشتی به نام آرش کسروی است که سال گذشته برای برگزاری آیین درگذشت پدرش (داریوش کسروی) از کالیفرنیا به کرمان سفر کرده است و برای انجام امور اداری مربوط به وراثت در کرمان سکونت داشت.
این مقام ارشد قضایی با اشاره به این که دو مقتول دیگر این جنایت، مسلمان هستند، تصریح کرد: ادامه تحقیقات با توجه به آثار و شواهد موجود در صحنه جرم نشان می دهد که سه فرد مذکور در کرمان به قتل رسیده اند و سپس عامل یا عاملان جنایت، اجساد قربانیان را به ویلایی در شهر ماهان انتقال داده اند.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان همچنین به تشکیل گروه ویژه ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای پیگیری این جنایت و دستگیری عامل یا عاملان آن اشاره کرد و گفت: در بررسی های مقدماتی مشخص شد احتمالا انگیزه فرد ..

5f1fd3f68a804_2020-07-28_11-59 دادستان عمومی و انقلاب کرمان روز گذشته در تشریح ماجرای این جنایت هولناک گفت: سوم مرداد، کشف اجساد ۲ مرد و یک زن در ویلایی در شهر ماهان، نشان داد این افراد به دست فرد یا افراد ناشناسی به قتل رسیده اند.

قاضی دادخدا سالاری افزود: با حضور بازپرس ویژه قتل عمد در محل کشف اجساد مشخص شد یکی از قربانیان این جنایت موبد زرتشتی به نام آرش کسروی است که سال گذشته برای برگزاری آیین درگذشت پدرش (داریوش کسروی) از کالیفرنیا به کرمان سفر کرده است و برای انجام امور اداری مربوط به وراثت در کرمان سکونت داشت.

این مقام ارشد قضایی با اشاره به این که دو مقتول دیگر این جنایت، مسلمان هستند، تصریح کرد: ادامه تحقیقات با توجه به آثار و شواهد موجود در صحنه جرم نشان می دهد که سه فرد مذکور در کرمان به قتل رسیده اند و سپس عامل یا عاملان جنایت، اجساد قربانیان را به ویلایی در شهر ماهان انتقال داده اند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان همچنین به تشکیل گروه ویژه ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای پیگیری این جنایت و دستگیری عامل یا عاملان آن اشاره کرد و گفت: در بررسی های مقدماتی مشخص شد احتمالا انگیزه فرد یا افراد ناشناس از این جنایت، مسائل مالی است چرا که در بازرسی از خودروی یکی از مقتولان مبلغ 10 هزار دلار آمریکایی کشف شد که انگیزه مالی را در این پرونده جنایی قوت می بخشد.

قاضی سالاری خاطرنشان کرد: اگرچه یکی از قربانیان این جنایت، از هموطنان اقلیت زرتشتی است اما تلاش دستگاه قضایی و گروه ویژه کارآگاهان، بدون توجه به مذهب و ملیت با همه توان برای شناسایی قاتل یا قاتلان ادامه دارد و با روشن شدن زوایا و ابعاد دیگر پرونده، اطلاع رسانی لازم انجام می شود.

این مقام قضایی سن مقتولان را بین 40 تا 50 سال ذکر کرد و افزود: تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز و نتایج خوبی نیز تاکنون حاصل شده است اما پیگیری ها با جدیت و قاطعیت به طور شبانه روزی زیرنظر بازپرس ویژه قتل عمد ادامه دارد تا مشخص شود چند نفر در این جنایت نقش داشته اند.

شایان ذکر است مقتولان این پرونده جنایی آرش کسروی، فرحناز رفیعی و گنجعلی خانی حاکمی نام داشتند.

منبع: خراسان

قتل
دادستان عمومی و انقلاب
بازپرس ویژه قتل عمد
تحقیقات
کرمان
خراسان رضوی

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

اعتراف پدر به قتل پسرش

چ مرداد 8 , 1399
مرد میانسال که ۵ ماه قبل پسر معتادش را به قتل رسانده و جسدش را در یک کانال آب رها کرده بود سرانجام در بازجویی‌های پلیسی لب به اعتراف گشود. روز دوم فروردین امسال مردی با مراجعه به اداره پلیس از ناپدید شدن پسر ۳۳ ساله‌اش خبر داد و گفت: پسرم راننده تاکسی اینترنتی بود اما از دیروز که از خانه خارج شده دیگر برنگشته و خبری از او نداریم. در حالی که ردیابی‌ها از سوی مأموران پلیس غرب استان تهران برای یافتن ردی از پسر جوان آغاز شده بود روز هشتم فروردین مأموران جسد پسر جوانی را درون کانال آبی در شهریار پیدا کردند. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و تطبیق مشخصات با پسر جوانی که ناپدید شده بود هویت وی شناسایی و مشخص شد وی همان پسر گمشده است. سرهنگ بهروز کریمخانی رئیس پلیس آگاهی فرماندهی غرب استان تهران در تشریح این خبر گفت: بلافاصله تحقیقات از خانواده این پسر که به‌طرز مرموزی به قتل رسیده بود آغاز شد اما به سرنخ مهمی نرسیدیم. این در حالی بود که با گذشت ۵ ماه از این ماجرا و در بازجویی‌های متعدد از پدر خانواده متوجه تناقض گویی‌های وی شده و سرانجام دستور بازداشت مرد میانسال صادر شد. وی که همچنان منکر ا..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000