الزام کاربران به احراز اصالت مجوز شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: کاربران در فضای مجازی، قبل از اعتماد به شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای مجوز آن‌ها را بررسی کنند. سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: برخی مواقع در فضاى مجازى با تبلیغاتى مواجه مى‌شوید که در قالب بازاریابى شبکه‌اى به دنبال جذب کاربران هستند.
وی افزود: در اینگونه موارد در ابتدا باید بدانیم که هیچ شرکت هرمی مجوز قانونی برای فعالیت در کشور را ندارد، ولی شرکت‌های مختلفی هستند که از طریق بازاریابی شبکه‌اى صحیح محصولات خود را به فروش می‌رسانند.
سرهنگ رجبی تصریح کرد: لازم به ذکر است که شرکت‌هایی امکان دریافت مجوز را دارند که فعالیت آن‌ها به صورت بازاریابی شبکه‌ای صحیح باشد و نه بازاریابی هرمی.
وی افزود: مجوز فعالیت این شرکت‌ها تنها توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت اعطا می‌شود و منحصراً شرکت‌های دارای مجوز فروش محصولات به صورت بازاریابی شبکه‌ای از این وزارتخانه، حق فعالیت را خواهند داشت. سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲ به منظور اطلاع از فعالیت شرکت‌های هرمی و بازاریابی شبکه‌ای به کاربران گرامی این امکان..

5f1e57aa8f2ed_5f1e57aa8f2f0 رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: کاربران در فضای مجازی، قبل از اعتماد به شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای مجوز آن‌ها را بررسی کنند.

سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: برخی مواقع در فضاى مجازى با تبلیغاتى مواجه مى‌شوید که در قالب بازاریابى شبکه‌اى به دنبال جذب کاربران هستند.

وی افزود: در اینگونه موارد در ابتدا باید بدانیم که هیچ شرکت هرمی مجوز قانونی برای فعالیت در کشور را ندارد، ولی شرکت‌های مختلفی هستند که از طریق بازاریابی شبکه‌اى صحیح محصولات خود را به فروش می‌رسانند.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: لازم به ذکر است که شرکت‌هایی امکان دریافت مجوز را دارند که فعالیت آن‌ها به صورت بازاریابی شبکه‌ای صحیح باشد و نه بازاریابی هرمی.

وی افزود: مجوز فعالیت این شرکت‌ها تنها توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت اعطا می‌شود و منحصراً شرکت‌های دارای مجوز فروش محصولات به صورت بازاریابی شبکه‌ای از این وزارتخانه، حق فعالیت را خواهند داشت. سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲ به منظور اطلاع از فعالیت شرکت‌های هرمی و بازاریابی شبکه‌ای به کاربران گرامی این امکان را می‌دهد که با وارد کردن اسم شرکت مورد نظر چه به زبان فارسی و چه به زبان انگلیسی و ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۶۰۸۲ جواب استعلام خود را بلافاصله و به صورت پیامک دریافت کنند.

به گفته رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، کاربران می‌توانند لیست شرکت‌های بازاریابی شبکه را در آدرس سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت در قسمت دبیرخانه کمیته نظارت بر عملکرد شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای و کسب و کار‌های مجازی مراجعه و نام شرکت مورد نظر خود را از طریق این سایت و سامانه پیامکى استعلام کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بازاریابی شبکه‌ای
فضای مجازی
هشدار پلیس فتا

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

از ۱۸ سالگی هیجان‌انگیز با شجریان تا ازدواج با سالار عقیلی

د مرداد 6 , 1399
حریر شریعت‌زاده، پیانیست و همسر سالار عقیلی از تجربیاتش در زمینه موسیقی و همکاری با برخی از هنرمندان سرشناس از جمله محمدرضا شجریان می‌گوید. خواننده‌ تنها عضو روی صحنه کنسرت نیست، اما بیشتر از بقیه دیده می‌شود. اگر در یکی از کنسرت‌های سالار عقیلی شرکت یا با دقت آن را تماشا کرده باشید، متوجه حضور یک پیانیست خانم در کنار او شده‌اید. حریر شریعت‌زاده، همان پیانیست ۴۳ ساله روی صحنه است که با پیانو از پنج‌سالگی دوست بوده و از قضا همسر سالار عقیلی است. او نزد استادان بزرگی مانند جواد معروفی، ردیف‌های موسیقی ایرانی را آموخته و حال به عنوان یک نوازنده، جایگاه خود را روی صحنه تثبیت کرده است. به بهانه حض..

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000