عربستان خرید محصولات ساخت ترکیه را ممنوع کرد

دولت عربستان به طور جداگانه با کسب و کارهای مختلف در این کشور تماس گرفته و به آنها دستور داده با شرکت های ترک معامله نکرده و هیچ محصول ساخت ترکیه را خریداری نکنند. عربستان سعودی جهت تقویت تحریم غیر رس..

5f1bed93032da_2020-07-25_13-00 دولت عربستان به طور جداگانه با کسب و کارهای مختلف در این کشور تماس گرفته و به آنها دستور داده با شرکت های ترک معامله نکرده و هیچ محصول ساخت ترکیه را خریداری نکنند.

عربستان سعودی جهت تقویت تحریم غیر رسمی خود علیه ترکیه، فشار بر کسب و کارهای داخلی را برای عدم تجارت با این کشور و صنایع آن افزایش داده است. توقیف کامیون های حامل محصولات ترک، تنش ها بین دو کشور را شدیدتر کرده است.

به گزارش مقامات ترکیه، عربستان سعودی مانع عبور کامیون‌های حامل میوه و سبزیجات تازه از مرز عربستان شده است.

روزنامه ترکیه ای دونیا گزارش داد دولت عربستان به طور جداگانه با کسب و کارهای مختلف در این کشور تماس گرفته و به آنها دستور داده با شرکت های ترک معامله نکرده و هیچ محصول ساخت ترکیه را خریداری نکنند. دولت عربستان هر شرکتی را که از این دستور سرپیچی کند جریمه خواهد کرد.

در گزارش این روزنامه آمده است:« عربستان سعودی با توجه به تحریم های سازمان تجارت جهانی نمی تواند این سیاست را رسماً اعلام کند. حتی نمی توان کالاهای ترکی را از آلمان فروخت چون سعودی ها هیچ چیزی را که مهر ساخت ترکیه روی آن باشد نمی‌خواهند».

عربستان همچنین قراردادهای استخدام ملیت های رده بالای ترک را که در این کشور کار می‌کنند لغو کرده است. ترکیه قصد دارد در صورت ادامه این شرایط به سازمان تجارت جهانی شکایت و ادعای خسارت کند.

روابط بین ترکیه و برخی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان و امارات متحده عربی طی چند سال گذشته به خاطر اختلاف در اهداف سیاست خارجه تیره شده است.

یک مسئله مورد اختلاف دیگر بین آنکارا و ریاض قتل روزنامه نگار جمال خاشقچی در اکتبر 2018 است که در کنسولگری عربستان در استانبول صورت گرفت. در حالی که عربستان سعودی مسئولیت این کار را برعهده نگرفته ولی ترکیه اصرار دارد مدارکی دارد که نشان می‌دهد این قتل به دستور محمد بن سلمان ولیعهد عربستان صورت گرفته است.

عربستان سال گذشته چندین کامیون حامل منسوجات و مواد شیمیایی را که از ترکیه می آمد در مرز متوقف کرد. مقامات عربستان همچنین نام «امپراتوری عثمانی» را در کتابهای درسی دانش آموزان به «اشغالگران عثمانی» تغییر داده و در سال جاری نماد سلطان سلیمان عثمانی را از خیابانی در ریاض برداشته است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

قربانی کردن دام در تهران ممنوع شد

ش مرداد 4 , 1399
مدیرکل دامپزشکی استان تهران اعلام کرد: امسال شهروندان پایتخت و هم استانی‌ها می‌توانند از روش‌های جایگزین برای تهیه دام قربانی خود اقدام کنند. «سیدعلی بابایی» مدیرکل دامپزشکی استان تهران عصر شنبه در پیامی به خبرنگاران در زمینه نظارت‌های بهداشتی و شرعی در عید قربان اعلام کرد: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و به منظور جلوگیری از تجمع و مسافرت‌های درون شهری و مخاطرات موجود در محل‌های عرضه دام و همچنین دستورالعمل ابلاغی ستاد کرونا استان تهران، مراسم قربانی به شکل سنوات گذشته برگزار نمی‌شود. وی افزود: هماهنگی‌های لازم با انجمن صنفی کشتارگاه‌های دام استان انجام شده و تمامی کشتارگاه‌های دام استان این آمادگی را دارند تا لاشه استحصالی را با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی ستاد کرونا تحویل شهروندان دهند. مدیرکل دامپزشکی استان تهران ادامه داد: همچنین با هماهنگی انجام شده با انجمن صنفی صنعت بسته بندی مواد پروتئینی استان مقرر شد، گوشت دام قربانی چه به صورت اینترنتی در روز عید قربان و یا عرضه لاشه و گوشت قرمز بسته بندی شده بشقابی با لیبل ویژه عید قربان در فروشگاه‌های عرضه فرآورده‌های خام دامی در..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000