وام ازدواج با شرط عجیب یک بانک برای ضامن!

5f17a786d1755_5f17a786d1759

یکی از بانک‌ها رسمی کشور برای اعطای وام ازدواج به زوجی جوان، شرطی عجیب مبنی بر آوردن “ضامنی با درصد پایین مرگ” گذاشته است.

بعد از گزارش های پیاپی مبنی بر اینکه بانک ها کمی بیشتر مراعات زوج های جوان را کنند، نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه سختگیری ها گویا عامدانه هم بیشتر شد.

امروز که در تقارن با روز ازدواج سالروز پیوند حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) است به مشکل یکی از زوج های جوان در شرف ازدواج پرداخته ایم.

چندی پیش زوجی جوان با باشگاه خبرنگاران جوان تماس گرفته و از روند اعطای وام ازدواج به آن ها گلایه های متعددی را مطرح کردند. یکی از این زوجین در ادامه صحبت های خود با خبرنگار بانک و بیمه باشگاه خبرنگاران جوان می گوید: چرا ما به خاطر وام ازدواج باید یکسال از زندگی عقب بیفتیم؟

وعده های پوچ را بیندازید دور!

خانم جوان در ادامه به شرط عجیب یکی بانک ها برای اعطای وام ازدواج اشاره کرده و بیان می کند: یکی از بانک‌ها رسمی کشور که از بردن نام آن معذورم برای اعطای وام ازدواج از زوجین، طلب ضامن رسمی با سابقه کاری زیر ۱۲ سال و با حقوق بالای ۳ میلیون تومان می کنند که نکته جالب اینجاست که در ادامه بیان شروط نکته قابل تاملی را مطرح می کنند. متصدی بانک با گفتن این جمله” ترجیحا ضامن نزدیک به فوت و پیر نباشد” منجر به تعجب ما شد.

حال سوال اینجاست که اگر سابقه کاری بالایی داشته باشد می تواند درخواست بازنشستگی کند, یا اگر بمیرد چه؟

اما مسئله مهم اینجاست. با چنان شرایطی که ارگان‌های دولتی کمتر افرادی را استخدام رسمی می‌کنند، چگونه زوج‌های جوان ضامن رسمی با سابقه کاری زیر ۱۲ سال پیدا کنند؟

اخرین شرایط وام ازدواج در اطلاعیه بانک مرکزی/ دروغگو چه کسی است؟

ضمانت یک نفر کارمند رسمی، پیمانی، بازنشسته دولت، نیروی نظامی و انتظامی، نهادها و موسسات عمومی ( نظیر شهرداری و بنیاد، کمیته امداد، هلال احمر)،کارگر یا کارمند شرکت‌های تولیدی صنعتی بزرگ و فعال، با ارائه آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی و … امکان پذیر است.

به اطلاعیه بانک مرکزی مراجعه می کنیم با یک شرایط عادی مواجه می شویم که هدف آن تسهیل ازدواج و کمک به زوج های جوان است. اما به بانک ها مراجعه می کنیم می گویند: دست ما نیست, بانک مرکزی به ما ابلاغیه نداده است! این وسط چه کسی مقصر است ؟

شغل کاذب /۵ میلیون بدهید تا ضامن شوم!

خانم دیگری تماس میگیرد و می گوید: نمیتوانم ضامن پیدا کنم اما به سایت های مختلف که سر میزنم بعضی از کارمندان رسمی حدود ۵ میلیون طلب می کنند تا ضامن من شوند.علاوه بر همه این ها آن طرف از من سفته می گیرد. چرا پیگیری نمی کنید؟

جالب اینجاست هربانک برای خود یک روش مختلفی را در پیش گرفته و همچنان بانک مرکزی دست روی دست گذاشته و تماشا می کند. اما ما همچنان ما منتظریم یک جا این آقایان مسئول فکری به حال زوج های جوان کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

وام ازدواج
ضامن برای وام
شغل عجیب
بانک

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

بارش باران در سواحل دریای خزر و جنوب سیستان و بلوچستان

چ مرداد 1 , 1399
امروز در برخی مناطق سواحل دریای خزر و جنوب سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود. براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی امروز در برخی مناطق اردبیل، سواحل دریای خزر، شمال استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات شرقی هرمزگان، بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. همچنین در روزهای پنجشنبه تا شنبه در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر بارندگی و در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و خراسان شمالی در برخی ساعات رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین پنجشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، برخی مناطق هرمزگان و جنوب فارس و شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، سمنان، تهران و همچنین ارتفاعات چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد نیز رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد. همچنین یکشنبه هوای غالب مناطق کشور صاف پیش‌بینی می‌شود طی روزهای جمعه تا یکشنبه دمای هوا در نوار شمالی کشور ۴ تا ۶ درجه افزایش می یابد. از اواخر وقت دو روز آینده در سواحل دریای خزر وزش باد ش..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000