گروه «احرار سنجار» مسئولیت حمله به پایگاه ترکیه را بر عهده گرفت

اعتمادآنلاین|

گروه موسوم به «احرار سنجار» (آزادگان سنجار) اعلام کرد که پایگاه ترکیه در شمال عراق را شنبه شب، هم با موشک‌های کاتیوشا و هم با پهپادهای بمب‌گذاری شده هدف قرار داده است و وعده داد که این حملات ادامه یابد.

به گزارش ایرنا، شامگاه شنبه منابع خبری از حمله پهپادها به پایگاه زلیکان در بعشیقه موصل خبر دادند؛ جایی که در آن نیروهای ترکیه در عمق خاک عراق حضور دارند. گفته می شود ۲ سرباز ترکیه و یک نیروی پیمانکار محلی آنها در این عملیات کشته شده اند و برخی منابع گزارش دادند که عملیات مورد نظر با دستکم ۶ فروند پهپاد انتحاری «کامکازی» صورت گرفته است.

«درمان طاووس ملک» سخنگوی نظامی گروه احرار سنجار در بیانیه ای اعلام کرد: به اشغالگران ترکیه درباره ادامه تجاوزهای مکرر علیه عراق و شهرهای آن هشدار داده بودیم و این عملیات در واکنش به تجاوزات اخیر ترکیه در حاشیه های کرکوک و دهوک (اقلیم کردستان) انجام شد.

سخنگوی گروه احرار سنجار اما از ۶ فروند پهپاد مشارکت کننده در حمله و نیز نوع آن (کامکازی) نمی گوید بلکه تصریح می کند: «پایگاه اشغالگران ترکیه را با دو پهپاد منحصر به فرد هدف قرار دادیم؛ پهپادهایی که برای اولین بار از آغاز عملیات‌مان مورد استفاده قرار می گیرد.»

وی افزود: دو پهپاد با دقت عالی به هدف اصابت کردند و بر اساس اطلاعات اولیه، خسارت های مادی و انسانی در میان اشغالگران ترکیه به جا گذاشتند.

ملک ادامه داد: رشته عملیات ما تا زمانی که اشغالگر با توحش و تجاوزش موجود باشد ادامه خواهد یافت و باز تاکید می کنیم که تجاوز به هر وجب از خاک عراق را به منزله تجاوز به سنجار می دانیم.

حضور ارتش ترکیه در عمق خاک عراق و تاسیس بیش از ۴۰ پایگاه در خاک این کشور، حساسیت شدیدی را در گروه های مختلف عراقی و به ویژه گروه های مقاومتی عراق برانگیخته است. به این مساله باید حملات تقریبا روزمره بالگردها، جنگنده ها و پهپادهای ترکیه به شمال عراق و مشخصا دهوک اقلیم کردستان را نیز افزود؛ جایی که ترکیه ادعا می کند نیروهای حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در آن مستقر هستند و این بهانه ای را برای آنکارا با هدف حملات مداوم به شمال عراق فراهم کرده است.

admin

پست بعدی

رایزنی وزیر جنگ اسرائیل با وزیر دفاع آمریکا علیه ایران/ تقویت ائتلاف منطقه‌ای به رهبری آمریکا

ی خرداد 1 , 1401
اعتمادآنلاین| رسانه رژیم صهیونیستی در توضیح دیدار «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با «لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا در واشنگتن خبر داد که او درخواست مقابله با جمهوری اسلامی ایران از طرق مختلف از جمله تقویت ائتلاف منطقه‌ای تحت رهبری ایالات متحده را خواستار شد. به گزارش […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000