جوکار: وزارت کشور برخی از اختیارات خود را به استانداران واگذار کند

جوکار: وزارت کشور برخی از اختیارات خود را به استانداران واگذار کند

تسنیم نوشت: رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس گفت:واگذاری اختیارات از وزارتخانه به استانداران باعث تمرکززدایی و توسعه استان‌ها می‌شود.

محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس ، با اشاره به انتخاب استانداران از سوی وزارت کشور و شاخص‌های که در این انتخاب‌ها باید لحاظ شود، گفت:انتخاب مدیران استانی در سطوح مختلف بسیار مهم است و باید شاخص‌های همچون انقلابی، مدیر و با روحیه جهادی بودن برای این انتخاب‌ها در نظر گرفته شود.

وی با تاکید براینکه فردی در هر استان باید به عنوان استاندار انتخاب شود که انقلابی، متخصص و کارآمد بوده و بتواند مشکلات را برطرف کند، ادامه داد:استانداران و فرمانداران باید آنقدر مردمی باشند که بیش از اینها بین مردم منطقه حضور پیدا کنند تا مشکلات مردم را برطرف کنند.

نماینده مردم یزد در مجلس با بیان اینکه در دولت سیزدهم باید برخی از اختیارات نیز به استانداران سپرده شود، اضافه کرد: واگذرای اختیارات از وزارتخانه به استانداران باعث تمرکززدایی و توسعه استان‌ها می‌شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تاکید براینکه زمانی که کار به استانداران واگذار شود رقابت سالم بین استان‌ها برای توسعه ایجاد می‌شود، اظهار داشت: وزارت کشور در قالب ساختار مشخص می‌تواند برخی از اختیارات خود را به استانداران واگذار کند تا آن‌ها بر اساس پهنه جغرافیایی سرزمین خودشان تصمیمات بهتری گرفته و اجرائی کنند.

جوکار عنوان کرد:در این صورت استانداران می‌توانند با بر اساس منابع انسانی و طبیعی موجود در استان، برنامه‌ریزی و بهترین فرصت‌ها را برای توسعه ایجاد کنند که لازمه آن افزایش اختیارات استانداران است.

۲۳۲۱۹

admin

پست بعدی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هیچ حسابی در شبکه‌های اجتماعی ندارد

د مهر 5 , 1400
فارس نوشت: دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد که محمد باقر ذوالقدر هیچگونه حسابی در شبکه‌های اجتماعی اعم از توییتر، اینستاگرام و غیره ندارند. دبیر خانه مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد نظر به اینکه اخیرا در شبکه های اجتماعی اکانت های جعلی با نام دبیر مجمع تشخیص مصلحت […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000