چقدر دلار در سامانه نیما عرضه شد؟

چقدر دلار در سامانه نیما عرضه شد؟

بانک مرکزی اعلام کرد: سامانه نیما امروز (شنبه، ۹ مردادماه) شاهد عرضه حدود ۱۳۵ میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، امروز (شنبه، ۹ مرداد ماه ۱۴۰۰) از عرضه های مذکور حدود ۴۳ میلیون دلار معامله شده است.

براساس معاملات انجام شده، میانگین موزون نرخ دلاری معاملات ۲۲هزار و ۳۲۵ تومان بوده است.

این امر حاکی از این است که نرخ ارز موثر در واردات کشور نرخ مذکور بوده است.

سامانه نیما از نیمه نخست سال ۹۷ پس از تعدیل سیاست‌های ارزی دولت به عنوان مرجع تعیین نرخ خرید و فروش حواله‌های ارزی تعیین شد.

نظام یکپارچه‌ معاملات ارزی (سامانه نیما) با هدف تسهیل تامین ارز راه‌اندازی شده و با استفاده از آن، خریداران (واردکنندگان) و فروشندگان (صادرکنندگان) ارز متناسب با نیازهای خود نسبت به انجام عملیات ارزی در محیط الکترونیک اقدام می‌کنند.

سامانه نیما محل تامین ارز کالاهای وارداتی و محل تبادل میان صادرکنندگان و واردکنندگان است و حجم و قیمت معاملات انجام شده در آن در فرایند تعیین نرخ ارز، نقشی تعیین‌کننده دارد.

٢٢٣٢٢٣

admin

پست بعدی

ادعای قهر فرهاد رهبر بخاطر چینش کابینه رئیسی /فرزین باید محاکمه شود نه اینکه وزیر اقتصاد باشد

ش مرداد 9 , 1400
در کلاب هاوس خبرآنلاین بحث تیم اقتصادی رئیسی داغ است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کلاب هاوس خبرآنلاین با موضوع پیش بینی ترکیب کابینه ابراهیم رئیسی، شامگاه شنبه ۹ مرداد ماه برگزار و کارشناسان اقتصادی و سیاسی، فعالان رسانه ای و … نظراتشان را بیان کردند. شرطی که طیب نیا برای […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000