درخواست ۱۴۰۰ خبرنگار و فعال فضای مجازی از رئیسی برای برخورد با اختلال در کلاب هاوس/ سخنگوی قوه قضائیه پاسخ داد

6075556b5e3c4_6075556b5e3c7 به‌دنبال ایجاد اختلال در شبکه اجتماعی کلاب هاوس از سوی ایرانسل، همراه اول و مخابرات که به شکایت وزارت ارتباطات منتهی شد، حالا خبرنگاران و فعالان فضای مجازی نیز از رئیس دستگاه قضا خواستند تا این پرونده را پیگیری کند.

در همین راستا ۱۴۰۰ فعال رسانه‌ای نامه‌ای را به سید ابراهیم رئیسی نوشته و وی خواسته‌اند مانع اختلال در فعالیت کلاب هاوس شود.

گفتنی است، کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی با محوریت ارسال صداست که در ماه‌های اخیر هواداران زیادی پیدا کرده است.

توضیحات اسماعیلی در پاسخ به سؤالی مبنی بر فیلتر شدن شبکه اجتماعی «کلاب هاوس»

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری عنوان کرد: ما این موضوع را بخشی از حوزه فضای مجازی کشور می‌دانیم و نظر خود در رابطه با این فضا را بار‌ها اعلام کرده‌ایم.

وی افزود: گفته شده که این فضا نیازمند مدیریت و ساماندهی است و از رها شدن فضای مجازی گله کرده ایم و گفته شده که این فضا نباید مشمول رهاشدگی باشد.

بیشتر بخوانید: کوچ مناظره های انتخاباتی از تلویزیون به «کلاب‌هاوس»؟

اسماعیلی خاطرنشان کرد: همان گونه که فضای حقیقی و مرز‌های کشور باید ساماندهی و مدیریت شوند فضای مجازی هم نیازمند ساماندهی و مدیریت است. این مسئولیت بر عهده دولت و وزارت ارتباطات است و آن‌ها باید همان گونه که در فضای حقیقی اقداماتی را در جهت مدیریت و ساماندهی انجام می‌دهند فضای مجازی را هم مدیریت کنند و از رها شدگی آن جلوگیری کنند.

سخنگوی قوه قضائیه در پایان گفت: چنانچه در مسئولیت‌های خود قصور کردند پاسخگو باشند و این مبنای قوه قضاییه در حوزه فضای مجازی است.

admin

پست بعدی

توییت نماینده سابق مجلس درباره اختلال غیرقانونی در کلاب هاوس

س فروردین 24 , 1400
یک نماینده سابق مجلس درباره اختلال غیرقانونی در کلاب هاوس توئیتی منتشر کرد. زهرا سعیدی نوشت:

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000