نزدیک به ۶۸ میلیون مبتلا به کرونا تاکنون

5fcf1db032402_5fcf1db032404

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۶۷ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۵۵۹ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۵۵۰ هزار و ۲۷۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۴۷ میلیون و ۲۴ هزار و ۲۴۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۵.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۲۹۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۷ و ۶.۶ میلیون مبتلا، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس از ۶۱ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون ایتالیا با بیش از ۶۰ هزار قربانی کرونا با اختلاف نزدیک از انگلیس در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۵۵ هزار و ایران نیز بیش از ۵۰ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشورها نیز اسپانیا با بیش از ۴۶ هزار و روسیه با بیش از ۴۳ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۱۵ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۴۶ مبتلا، ۲۹۰ هزار و ۴۴۳ قربانی

۲. هند: ۹ میلیون و ۷۰۳ هزار و ۹۰۸ مبتلا، ۱۴۰ هزار و ۹۹۴ قربانی

۳. برزیل: شش میلیون و ۶۲۸ هزار و ۶۵ مبتلا، ۱۷۷ هزار و ۳۸۸ قربانی

۴. روسیه: دو میلیون و ۴۸۸ هزار و ۹۱۲ مبتلا، ۴۳ هزار و ۵۹۷ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۲۹۵ هزار و ۹۰۸ مبتلا، ۵۵ هزار و ۵۲۱ قربانی

۶.ایتالیا: یک میلیون و ۷۴۲ هزار و ۵۵۷ مبتلا، ۶۰ هزار و ۶۰۶ قربانی

۷. انگلیس: یک میلیون و ۷۳۷ هزار و ۹۶۰ مبتلا، ۶۱ هزار و ۴۳۴ قربانی

۸. اسپانیا: یک میلیون و ۷۱۵ هزار و ۷۰۰ مبتلا، ۴۶ هزار و ۶۴۶ قربانی

۹. آرژانتین: یک میلیون و ۴۶۶ هزار و ۳۰۹ مبتلا، ۳۹ هزار و ۸۸۸ قربانی

۱۰. کلمبیا: یک میلیون و ۳۷۷ هزار و ۱۰۰ مبتلا، ۳۷ هزار و ۹۹۵ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۴ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، ایتالیا، انگلیس، اسپانیا ، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

badoorbin
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

انصارالله از دریافت نامه محرمانه آمریکا خبر داد

س آذر 18 , 1399
سیاسی/ بین الملل رهبر گروه "انصارالله"یمن روز دوشنبه اعلام کرد که این گروه پیامی مخفیانه را از آمریکا در مورد صلح در یمن دریافت کرده است. محمد علی الحوثی، یکی از اعضای شورای عالی سیاسی یمن وابسته به "انصار الله" در توئیتر نوشت: آمریکایی ها در پیامی از طریق واسطه […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000