رُمانِ «راهنمای به‌آتش کشیدن خانه‌ نویسندگان»، منتشر شد

5fce54221dadb_5fce54221dadd رمانِ «راهنمای به آتش کشیدن خانه‌ نویسندگان» به نویسندگی براک کلارک که یک کمدی‌ تاریک درباره شخصیتی بسیار ساده، ناشی و بداقبال است، به بازار نشر ایران آمد.

کتاب «راهنمای به‌آتش‌کشیدن خانه‌ نویسندگان در نیوانگلند»، نوشته‌ براک کلارک، با ترجمه‌ الهام عسکری منتشر شد.
این کتاب، پُرفروش‌ترین رمان براک کلارک است که در زمان انتشار، در آمریکا هم در صدر فروش قرار گرفت. «راهنمای به‌آتش‌کشیدن خانه‌ نویسندگان در نیوانگلند»، در انگلستان، استرالیا و نیوزلند منتشر و به زبان‌های فرانسوی، هلندی، اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی و پرتغالی هم ترجمه شده است.

«راهنمای به آتش کشیدن خانه‌ نویسندگان در نیوانگلند»، روایت زندگی سام پالسیفر بخت‌برگشته و کودن است که ناخواسته خانه‌ امیلی دیکینسیون، شاعر و نویسنده‌ آمریکایی را به آتش می‌کشد و در این ماجرا دو نفر را به کشتن می‌دهد. سام در ۲۸سالگی، پس از ۱۰ سال حبس، زندگی تازه و آرامی را آغاز می‌کند، اما رسیدن سیل نامه‌های درخواست از او برای آتش زدن خانه‌ نویسندگان بزرگ و آتش گرفتن خانه‌های نویسندگانِ دیگر، دوباره او را به وادی اثبات بی‌گناهی‌اش می‌کشاند…

براک کلارک، نویسنده‌ معاصر امریکایی در دانشگاه بودُینِ ایالت مِین امریکا، نگارش خلاق تدریس می‌کند. وی نویسنده‌ داستان کوتاه و رمان است، جوایز ادبی متعددی را در کارنامه‌ی خود دارد و آثارش به بیش از ده زبان زنده‌ دنیا ترجمه شده‌اند.

عمده شهرت این نویسنده، توانایی شگفت‌انگیزش در آفرینش کمدی‌های تاریک و طنزهای تلخ درباره مردم عادی آمریکا و چالش‌های زندگی‌شان است. او علاقه خاصی به توصیف شخصیت‌های بسیار ساده، ناشی و بداقبال دارد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «گذشته، ناگهان سروکله‌اش پیدا می‌شود و وقتی هم که بیاید، دیگر می‌آید و می‌آید: نه یک بخش آن، بلکه همه‌اش بازمی‌گردد. انبوه فراموش‌شده‌ها از فراموش‌کده بیرون می‌زنند و به شما هجوم می‌آورند. پنهان شدن از دست‌شان هم فایده‌ای ندارد. پیدای‌تان می‌کنند. گذشته‌ شماست. تنها کسی که دنبالش می‌گردد، شمایید.»

کتاب «راهنمای به‌آتش‌کشیدن خانه‌ نویسندگان در نیوانگلند»، ۳۴۴ صفحه است و با تیراژ ۱۱۰۰ نسخه و قیمت پشت جلد ۶۹۰۰۰ تومان در دسترس عموم علاقه‌مندان کتاب قرار گرفته است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

چرا و چگونه خودآگاهی‌مان را بهبود بخشیم/ 8 توصیه برای افزایش خودآگاهی

س آذر 18 , 1399
توانایی خودآگاهی یکی از مهارت های اساسی و در عین حال دشواری است که ما انسان ها می توانیم به دست آوریم.در این مطلب، توضیح خواهیم داد که خودآگاهی چیست و چرا مهم است. آیا در زندگی یا شخصیت شما بخش‌هایی وجود دارد که نتوانید آن را درک کنید؟ آیا […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000