طرحی برای داریوش مهرجویی

5fce539119cbb_5fce539119cbe بهزاد خورشیدی، هنرمند گرافیست و نقاش با انتشار طرحی از چهره داریوش مهرجویی، زادروز این کارگردان سینمای ایران را تبریک گفت.

بهزاد خورشیدی، در مطلبی با عنوان «داریوش_مهرجویی، اعتبار سینمای ایران!» نوشته است:

«داریوش مهرجویی متولد ۱۷ آذر ۱۳۱۸ تهران، خالق آثار مهم و ماندگار ی در تاریخ سینمای ایران بوده است. وی در عرصه نویسندگی و ترجمه کتاب نیز دستی بر آتش دارد.

مهرجویی سال ۱۳۴۶ اولین فیلم خود را با نام الماس ۳۳ ساخت، دو سال بعد در سن ۲۹ سالگی با ساختن فیلم گاو آغازگر موج نوی سینمای ایران شد. مهرجویی۲۳ فیلم در کارنامه فیلمسازی خود دارد که از میان آنها فیلم‌هایی چون گاو، اجاره‌نشین‌ها، هامون، سارا، مهمان مامان و سنتوری بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند.

جالب است بدانید سال‌ها قبل مرحوم شکیبایی درباره تجربه همکاری با مهرجویی گفته: مهرجویی همیشه معتقد بوده که با کار باید همیشه حال کرد؛ یعنی در عین حال که بزرگ و جدی است باید لطافت هم داشته باشد. اگر این اتفاق بیفتد فیلم گرم از آب درمی‌آید. در فیلم های این کارگردان پیچیده‌ترین مسائل فلسفی جوری مطرح می‌شود که هم آدم معمولی می‌فهمد و هم یک روشنفکر.»

انتهای پیام

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

الکاظمی تسریع در اقدامات عملی برای توسعه روابط با عربستان را خواستار شد

د آذر 17 , 1399
سیاسی/ بین الملل هیئت عربستانی به ریاست وزیر سرمایه گذاری این کشور و اعضای شورای هماهنگی عراق و عربستان با مصطفی الکاظمی دیدار کردند. «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق امروز دوشنبه از هیئت عربستانی به ریاست وزیر سرمایه گذاری عربستان و اعضای شورای هماهنگی عراق و عربستان استقبال کرد. دو […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000