بازگشت به برجام بدون «تغییر رفتار ایران»، کشورهای منطقه را تهدید خواهد کرد

سیاسی/ بین الملل 5fce5893b63fb_5fce5893b6403 دبیرکل اتحادیه عرب مدعی شد که بازگشت به برجام بدون «تغییر رفتار ایران» کشورهای منطقه را تهدید خواهد کرد.

«احمد ابوالغیط» شامگاه امروز (دوشنبه)، در همایشی با دانشجویان دانشگاه قاهره به مسائل مختلفی از جمله توافق هسته‌ای با ایران پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه «اسکای نیوز»، دبیرکل اتحادیه عرب در ارتباط با برجام مدعی شد که «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا با تلاش برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران، این پرونده را «به‌شکلی متفاوت» مدیریت خواهد کرد.

احمد ابوالغیط در ادامه مدعی شد که بازگرداندن توافق هسته‌ای، بدون «تغییر رفتار منطقه‌ای ایران» کشورهای منطقه را تهدید می‌کند.

او همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش به انقلاب‌های کشورهای عربی پرداخت و گفت که این رخدادها منجر به تضعیف بسیاری از کشورهای منطقه شده است؛ مسئله‌ای که به ایران این امکان را داد که «هژمونی دیرینه» خود را باز پس بگیرد و از طرفی دیگر، «بهار عربی» برای ترکیه این زمینه را فراهم کرد که تصور کند به دوره امپراتوری عثمانی بازگشته است.

دبیرکل اتحادیه عرب همچنین در ادامه گفت که دولت جدید آمریکا برای از سرگیری مذاکره میان فلسطینیان و «اسرائیلی‌ها» در اسرع وقت تلاش خود را به کار خواهد بست.

او همچنین در این خصوص گفت که هر اقدامی که به هدف برپایی کشور فلسطین کمک کند، اقدامی «مثبت» است که باید از آن حمایت شود.

اظهارات دبیرکل اتحادیه عرب در حالی است که «فیصل بن فرحان بن عبدالله آل سعود» وزیر خارجه عربستان سعودی نیز روز شنبه هفته جاری از آمریکا خواست تا در هر توافق احتمالی با ایران، با کشورهای عربی خلیج فارس، مشورت شود.

از طرفی دیگر، «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر خارجه بحرین نیز روز شنبه در نشست گفت‌و‌گوهای منامه گفت که هر گونه اصلاحات در برجام باید نگرانی‌ کشورهای منطقه را برطرف کند.

اظهارات مقام‌های یادشده پس از آن است که جو بایدن نماینده دمورکرات‌ها در انتخابات آمریکا در اظهارات خود تصریح کرد که به توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران بازخواهد گشت.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

بهترین زوج سینمایی انتخاب شد

د آذر 17 , 1399
آدام سندلر و درو برمیمور که در مراسم انتخاب بهترین‌های تاریخ در جوایز MTV به‌عنوان "زوج جذاب" انتخاب شدند وعده دادند که برای چهارمین بار با همدیگر همکاری کنند. امسال مراسم اهدای جوایز به دلیل شیوع ویروس کرونا به روش‌های گوناگونی برگزار شده‌اند. جوایز سینمایی و تلویزیونی ام‌تی‌وی" نیز تحت […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000