کیهان: چرا دولت هزینه‌های درمان شجریان را پرداخت کرد؟

5fcdc36f098fa_5fcdc36f098fc روزنامه کیهان که در طول دوران بیماری محمدرضا شجریان بارها مطالبی را علیه این استاد آواز منتشر کرده بود، دو ماه پس از درگذشت شجریان از پرداخت هزینه‌های درمان او توسط دولت انتقاد کرد.

کیهان نوشت: در دورانی که به دلیل سیاست‌های دولت و در پی شیوع ویروس کرونا، اغلب هنرمندان در مضیقه اقتصادی و تنگنای معیشتی قرار دارند، دولت هزینه‌های سنگین درمان محمدرضا شجریان در آمریکا و ایران را تقبل کرده بود، درحالی که این خواننده نیازی به کمک دولت نداشت!

این روزنامه اصولگرا در شماره جدید خود نوشته است: درحالی که اکثریت هنرمندان، روزهای ناخوشی را سپری می‌کنند و به دلیل کاهش بازار کسب و کار در عرصه فرهنگ و هنر، مدت هاست به وضعیت مالی ناگواری دچار شده‌اند و دولت، حداقل تلاش و تمهیدات را برای کمک به اهالی هنر به کار می‌بندد، مدیرعامل خانه موسیقی از پرداخت هزینه‌های هنگفت درمان محمدرضا شجریان توسط وزارت بهداشت خبر داده است!

کیهان مدعی شد: شجریان، یکی از خوانندگان متمول بود که برخلاف اغلب هنرمندان موسیقی، زندگی مرفهی داشت.

به نقل از این روزنامه، حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی، در مصاحبه‌ای منتشر شده در نشریه اندیشه پویا درباره درمان محمدرضا شجریان گفته است: «ایشان اوایل به‌شدت نافرمانیِ درمانی داشتند و همکاری نمی‌کردند. رفتار اعتراضی داشتند و نمی‌خواستند درمان را ادامه بدهند. قرار شد همایون برود آمریکا و اوضاع را آرام کند. همایون رفت و پنجاه روز آن‌جا بود. جمع‌بندی همه این بود که ایشان به ایران برگردند… ماندن استاد در آمریکا از خیلی جهات به صلاح نبود و به نظر می‌رسید که محیط درمانی آن‌جا محیط آرامش‌بخشی برای ایشان نیست. برای آمدن‌ ایشان به ایران برنامه‌ریزی شد. فقط من و همایون در جریان بودیم که استاد چه زمانی می‌آیند. با همایون رفتیم فرودگاه و هماهنگ کردیم که ایشان از همان پای هواپیما با آمبولانس به خانه منتقل شوند. تمهیدی اندیشیده شده بود و مسافران هواپیما هم نفهمیدند که استاد شجریان در آن پرواز حضور دارد… وزارت بهداشت هزینه‌های درمانی این چند سال را تقبل کرده بود. با همراهی وزارت بهداشت در دورۀ آقای قاضی‌زاده هاشمی، یک اتاق منزل را برای ورود ایشان با تجهیزات بیمارستانی تجهیز کردیم و سه شیفت پرستار و همه دارو و نیازهای دیگر را وزارت بهداشت تقبل کرد. این بی‌عدالتی و پرداخت هزینه درمان یک هنرمند ‌اشرافی در شرایطی که اغلب همکاران این خواننده از چنین مزیتی بی‌بهره هستند، جای سؤال دارد!

کیهان نوشت لازم به ذکر است نشریه اندیشه پویا پس از مدتی این قسمت از گفت‌و‌گو را از صفحه خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام حذف کرد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

۵ دلیل که بازگشت عطاران به تلویزیون را منتفی می‌کند

د آذر 17 , 1399
شواهد و قرائن می‌گوید در این دوره نه تنها ساخت سریالی همچون "بزنگاه" در تلویزیون امکان ندارد حتی ساخت سریال‌هایی مثل "متهم گریخت" و "خانه به دوش" هم با اما و اگر همراه است. طی روزهای گذشته گفت‌و‌گویی از مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه منتشر شد که گفته […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000